آموزش ریست لباسشویی بوش/راهنمای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی


بروز ایراد و نقص فنی در ساختار دستگاه‌های ماشین لباسشویی بوش یک امر اجتناب ناپذیر به شمار می‌رود. در مواقعی با ریست لباسشویی بوش به راحتی می‌توان در جهت رفع مشکلات احتمالی دستگاه اقدام نمود. قطع و وصل شدن ناگهانی جریان برق، توزیع نامناسب البسه در دیگ و ولتاژ نامناسب دستگاه، از متداول‌ترین دلایل نیاز به شروع مجدد (Reset) لباسشویی بوش محسوب می‌شود. ریست کردن لباسشویی به برطرف شدن مشکلات ایجاد شده کمک شایانی می‌نماید.

ریست لباسشویی بوش
بهترین زمان ریست لباسشویی بوش

در مواقع عدم شروع به کار یا متوقف شدن دستگاه در حین کار، قطع شدن ناگهانی برق لباسشویی، نچرخیدن دیگ و عدم توازن لباس‌ها، ریست لباسشویی بوش ضرورت پیدا می‌کند. در صورت از کار افتادن دستگاه مناسب است که ابتدا از وصل بودن جریان برق و سالم بودن اتصالات ماشین لباسشویی بوش اطمینان حاصل نمود.

 

همچنین، وضعیت قرار گرفتن البسه در دیگ دستگاه را مورد بررسی قرار داده تا از توزیع مناسب لباس‌ها مطمئن شوید. بررسی شیلنگ تخلیه و مطمئن شدن از عدم گرفتگی و انسداد آن، از جمله اقدامات ضروری برای شروع به کار دستگاه می‌باشد. چنانچه علی رغم انجام این اقدامات دستگاه شروع به کار نکرد، می‌توان نسبت به ریست کردن و شروع مجدد ماشین لباسشویی اقدام نمود.

 

شاید دوست داشته باشید:معرفی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکار

نکته: مشکلات رایج ماشین لباسشویی بوش مانند عدم تخلیه آب دیگ، فرسودگی لاستیک دور درب، تولید سروصدا در هنگام کار کردن، عدم ورود جریان آب به دیگ، لرزش و تکان خوردن و خرابی قطعات داخلی، با ریست کردن ماشین لباسشویی بوش برطرف نمی‌گردد. در این شرایط، می‌بایست از یک تکنسین و تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش بهره گرفت.

راهنمای تنظیم مجدد ماشین لباسشویی بوش

برای انجام فرآیند شروع مجدد ماشین لباسشویی بوش می‌بایست مراحل مختلفی را پشت سر گذاشت. قطع و وصل کردن برق لباسشویی، از مهم‌ترین مراحل در این فرآیند به شمار می‌رود. نگه داشتن دکمه start/pause یا start برای مدت زمان ۵ ثانیه، از دیگر مراحل مهم ریست لباسشویی بوش قلمداد می‌گردد.

 

روشن کردن و راه‌اندازی مجدد دستگاه نیز از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. به طور معمول، تنظیم مجدد ماشین لباسشویی بوش به دو صورت ریست کردن بدون دکمه ریست و ریست کردن لباسشویی دارای دکمه ریست صورت می‌گیرد.

ریست لباسشویی بوش1

 

۱- ریست لباسشویی بدون دکمه Reset

برای ریست لباسشویی بوش تنها کافی است که دو شاخه کابل دستگاه را از پریز برق جدا کنید. پس از گذشت پنج دقیقه، دکمه استارت دستگاه را به مدت ۵ ثانیه فشرده و در پایین نگه دارید. در ادامه، دو شاخه کابل لباسشویی را به پریز برق متصل نموده تا دستگاه روشن شود. پس از روشن شدن کامل دستگاه، یک برنامه شستشو انتخاب نموده تا از برطرف شدن مشکل به وجود آمده اطمینان حاصل نمایید.

 

۲- ریست لباسشویی دارای دکمه Reset

برای شروع مجدد لباسشویی بوش در وهله نخست می‌بایست از خاموش بودن دستگاه مطمئن گردید. پس از اطمینان از خاموش بودن لباسشویی، برنامه پیش فرض دستگاه را بر روی حالت Cotton تنظیم کرده و سپس اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی کنید. به محض روشن شدن دستگاه دکمه مربوط به speed spin یا temp را فشار دهید.

 

در مرحله بعد، می‌بایست دکمه function یا level water را فشار داده تا کد t۰۱ بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر شود. پس از مدتی، عبارت t۰۲ بر روی صفحه نمایش لباسشویی بوش قابل مشاهده می‌باشد. در ادامه این فرآیند، بلافاصله دکمه start را فشار دهید.

 

در صورت اعمال درست تمام تنظیمات، عبارت ELT بر روی پنل کنترل لباسشویی بوش به نمایش در می‌آید. پس از مشاهده این کد، می‌بایست دکمه restart را‌زده تا بر روی صفحه نمایش یک کد ارور نشان داده شود. برای رفع این کد خطا باید کلید temp را برای مدت زمان حدود ۵ ثانیه نگه دارید. در نهایت کد EOD بر روی نمایشگر لباسشویی پدیدار می‌شود. پس از طی این مراحل، ضمن ریست ماشین لباسشویی بوش، بسیاری از مشکلات احتمالی دستگاه مرتفع می‌گردد.

 

علل کار نکردن دکمه ریست لباسشویی بوش

در پاره‌ای مواقع، علی رغم فشار دادن دکمه reset ماشین لباسشویی بوش، هیچگونه تغییر و واکنشی در دستگاه صورت نمی‌گیرد. خرابی سوئیچ درب و تایمر لباسشویی، از عمده‌ترین دلایل بروز این مشکل به شمار می‌رود. میکروسوئیچ درب، بسته بودن درب دستگاه در هنگام انجام فرآیند شستشو را تضمین می‌کند.

 

در صورت معیوب شدن این قطعه علاوه بر قفل نشدن درب لباسشویی، فرآیند شستشوی البسه انجام نمی‌شود. همچنین، خرابی تایمر دستگاه، موجب ایجاد اختلال در عملکرد‌ها و برنامه‌های لباسشویی می‌شود. در صورت بروز اشکال در این قطعات، عیب‌یابی و تعمیر لباسشویی بوش از مناسب‌ترین اقدامات تلقی می‌گردد.

 

ریست لباسشویی بوش3

کاربرد شروع مجدد لباسشویی بوش

از بین بردن کد‌های خطای نمایان شده بر روی نمایشگر دستگاه را می‌توان از مهم‌ترین موارد کاربرد ریست لباسشویی بوش قلمداد نمود. خطا‌های به وجود آمده در ساختار لباسشویی بوش، در قالب یک کد خطای مخصوص بر روی صفحه نمایش آن نشان داده می‌شود. با نمایش کد خطا، امکان تشخیص و برطرف کردن مشکلات احتمالی دستگاه به راحتی فراهم می‌گردد. بنابراین، با شروع مجدد لباسشویی احتمال رفع خطا‌های ظاهر شده بر روی نمایشگر دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است که پیش از شروع مجدد ماشین لباسشویی می‌بایست اصول و نکات ایمنی را مد نظر قرار داد. بر این اساس، برای جدا کردن کابل دستگاه از برق و فشار دادن دکمه reset، حتماً از دست‌های خشک استفاده نمایید. این کار احتمال بروز حوادثی مانند برق گرفتگی را به حداقل می‌رساند.

کلام آخر
به طور معمول، ریست لباسشویی بوش با هدف پاک کردن برنامه‌های دچار مشکل شده صورت می‌گیرد. در بسیاری از مدل‌های ماشین لباسشویی این فرآیند با فشردن دکمه یا ولوم مخصوص انجام می‌شود. دکمه ریست لباسشویی قابلیت شروع مجدد برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه را به راحتی امکان‌پذیر می‌سازد.

 

در بسیاری از مواقع با ریست کردن لباسشویی می‌توان درصدد برطرف کردن مشکلات دستگاه برآمد. ضمنا، هرگز نباید به صورت مداوم اقدام به ریست کردن لباسشویی نمود. بلکه این فرآیند باید در مواقع ضروری مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که پس از ریست کردن نتیجه دلخواه را نگرفتید جهت تعمیر ماشین لباسشویی خود کلیک کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =