علت کلیه خطاهای ماشین لباسشویی آریستون2

کد ارور ماشین لباسشویی آریستون

یکی از ویژگی های خوبی که ماشین لباسشویی‌های آریستون دارند این است که تمام خطاهای خود را توسط صفحه نمایشی که بر روی آن تعبیه شده است، نشان می‌دهد. این خطا ها نیز به صورت ترکیبی از حرف F و اعداد مختلف نمایش داده می‌شود. اما وقتی که ماشین لباسشویی آریستون شما صفحه نمایش نداشته باشد، این خطاها به‌ صورت علامتی در قالب چراغ‌های LED نمایش داده خواهد شد. در صورت بروز خطا می‌توانید با استفاده از راهنمای کدهای زیر اقدام به رفع ارور ماشین لباسشویی آریستون خود کنید.

 

1- کد خطای F10 ماشین لباسشویی آریستون

کد خطای F10 زمانی به وجود می‌آید که آب سرد در لباسشویی وجود نداشته باشد. یعنی در واقع هنگام انجام شستشو آب سرد به داخل دستگاه نرسد و یا مانعی باشد‌، این خطا نمایش داده می‌شود. برای رفع این مشکل ابتدا باید از پیچ نخوردن شیلنگ آب سرد اطمینان حاصل کرد و در صورت وجود سایر مشکلات آن‌ها را برطرف کرد تا این کد خطا خاموش شود.

کد خطای F11 ماشین لباسشویی آریستون

2- کد خطای F11 ماشین لباسشویی آریستون111

این خطا زمانی رخ می‌دهد که آب گرم به دستگاه  نرسد. یکی از دلایل بروز این خطا، می‌توان به یخ زدن لوله‌ها اشاره کرد. باز نبودن شیر آب گرم و پیچ خوردگی شیلنگ آب گرم نیز می‌تواند از سایر عوامل این خطا باشند. پس با بررسی این موارد می‌توانید اقدام به رفع ارور ماشین لباسشویی آریستون خود کنید.

 

3-کد خطاهایF12  و F13 ماشین لباسشویی آریستون

این دو کد خطا نیز زمانی رخ می‌دهند که در آب سرد و گرم دستگاه اختلالی به وجود بیاید. برای حل این مشکل باید شیر آب سرد و گرم و شیلنگ تخلیه را بررسی کنید.

 

کد خطای F14

 

4-کد خطای F14 ماشین لباسشویی آریستون

دلیل به وجود آمدن این خطا، گرم بودن آب ماشین لباسشویی می‌باشد. در اکثر موارد به دلیل معیوب بودن سنسور حرارتی و المنت دستگاه، این خطا رخ می‌دهد. برای رفع این ارور ماشین لباسشویی آریستون، باید سنسور حرارتی و المنت ماشین لباسشویی را عوض کرد.

 

5-کد خطای F15 ماشین لباسشویی آریستون

این خطا به معنی خارج نشدن آب از دستگاه و وجود اختلال در شیر تخلیه می‌باشد. معمولا به دلیل نصب نادرست شیلنگ تخلیه، این خطا ایجاد می‌شود که منجر به تخلیه نشدن آب از دستگاه خواهد شد. این مورد یکی از حساس‌ترین خطاهای این لباسشویی می‌باشد که حتما در اسرع وقت باید اقدام به رفع آن کرد.

 

مقاله پیشنهادی:بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ

6-کد خطای F16 ماشین لباسشویی آریستون

علت این خطا قطع شدن سطح آب در ماشین لباسشویی آریستون است. برای رفع این مشکل بهتر است آب ورودی به دستگاه را قطع کنید تا سطح آب در دستگاه افزایش نیابد. با انجام این کار، می‌توان این ارور ماشین لباسشویی آریستون را از بین برد.

 

7-کد خطای F17 ماشین لباسشویی آریستون

این کد خطا به دلیل وجود مشکل در درب ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود. علت این خطا بسته نشدن درست درب یا ایجاد عارضه در یکی از قطعات درب دستگاه مثل میکروسوئیچ می‌باشد. به همین دلیل ابتدا باید درب ماشین لباسشویی را بررسی کرده و محکم ببندید. اگر مشکل رفع نشد، باید از سرویس‌کار کمک گرفت تا اقدام به تعویض قطعه میکروسوئیچ و تعمیر ماشین لباسشویی کند.

 

8- کد خطاهای F20 و F21 ماشین لباسشویی آریستون

به وجود آمدن این دو کد خطا به معنای وجود مشکل در ترمیستور لباسشویی است. مشکل در ترمیستور، مشکلی است که نیاز به تعمیرکار دارد.، بهتر است که یک تعمیرکار به چک کردن قطعه ترمیستور و رفع ارور ماشین لباسشویی آریستون اقدام کند.

ارور ماشین لباسشویی آریستون

ارور ماشین لباسشویی آریستون

 

9- کد خطاهای F30 و F31 ماشین لباسشویی آریستون

این دو کد خطا زمانی نمایش داده می‌شود که قطعه درایو موتور دستگاه دچار مشکل شده ‌باشد. برای حل این مشکل باید لباسشویی را مجدداً اجرا کنید. اگر مشکل حل نشد، باید موتور دستگاه را بررسی و اقدام به تعمیر آن کرد. ایرادات موجود در موتور باعث ایجاد صدای زیاد لباسشویی می‌شوند.

 

10-  کد خطای F33 ماشین لباسشویی آریستون

کد خطای F33  به معنی خرابی قطعه سوئیچ فشار ماشین لباسشویی می‌باشد. وجود مشکل دراین قطعه باعث بالا سطح آب بیش از حد معمولی در دستگاه می‌شود. برای رفع این ارور ماشین لباسشویی آریستون باید قطعه سوئیچ فشار، شیلنگ و محفظه مربوطه چک و در صورت خرابی اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه نمود.

 

11-کد خطای F40 ماشین لباسشویی آریستون

این کد خطا نیز در ماشین لباسشویی آریستون به این معنی است که در طول فرایند گرمایشی در سطح زیرین دستگاه آب جمع شده باشد. برای حل این مشکل بهتر است یک تعمیرکار، ماشین لباسشویی را چک کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل، آن را رفع نماید.

 

12- کد خطای F41 ماشین لباسشویی آریستون

این ارور در زمانی نمایش داده می‌شود که قطعه تشخیص سطح آب دچار مشکلی شده باشد و به درستی عمل نکند. برای حل این ارور ماشین لباسشویی آریستون باید به قطعات هیدروستات و برد الکتریکی توجه کرد و در صورت خرابی یا بروز مشکل اقدام به تعویض یا تعمیر آن نمود.

 

13-کد خطای F43 ماشین لباسشویی آریستون

علت نمایش این کد خطا در ماشین لباسشویی آریستون، بروز ایراد درب قفل در دستگاه و برد کنترل است. گاهی اوقات با بررسی قفل درب دستگاه، مشکلی در این بخش به چشم نمی‌خورد و به دلیل وجود مشکل در برد کنترل که به صورت مستقیم بر روی قفل درب ماشین لباسشویی تاثیر دارد، کد خطای F43 نمایش داده می‌شود.

 

14-کد خطاهای F50 و F51 ماشین لباسشویی آریستون

دلیل به وجود آمدن این دو کد خطا در ماشین لباسشویی آریستون وجود اختلال در برنامه شستشوی دستگاه است. راه حل این ارور ماشین لباسشویی آریستون، اقدام به برنامه ریزی مجدد دستگاه و ذخیره کردن برنامه جدید بر روی ماشین لباسشویی آریستون می‌باشد.

 

15-کد خطای F62 ماشین لباسشویی آریستون

این کد خطا در ماشین لباسشویی آریستون زمانی رخ می‌دهد که دمای آب داخل لباسشویی بیش از حد بالا برود و در پنل کنترلی دستگاه مشکلی وجود داشته باشد. برای حل این مشکل باید سنسور حرارتی، اتصالات و سیم‌کشی‌های آن و سپس المنت حرارتی دستگاه را مورد بررسی قرار داد. در صورت وجود مشکل در سیستم گرمایشی لباسشویی باید با تعمیر قطعه معیوب، اقدام به رفع کد خطای F62 در ماشین لباسشویی آریستون کرد.

 

16- کد خطای F82 ماشین لباسشویی آریستون

F82  خطایی است که در اثر بروز مشکل در برد کنترل دستگاه، به نمایش در می‌آید. به خاطر حساس بودن این قطعه پیچیده بودن فرایند تعمیر آن، لازم است تعمیرکار برد کنترل دستگاه را بررسی به تعمیر آن بپردازد و یا در صورت نیاز قطعه برد کنترل را تعویض کند و اقدام به رفع ارور ماشین لباسشویی آریستون شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =