ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ و راه های رفع آن

ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ و راه های رفع آن

ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ از رایج ترین کدهای خطای این دستگاه به شمار می آید. در بروز این مشکل عوامل زیادی دخیل بوده که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. وجود ایراد در تخلیه آب مخزن دستگاه، یکی از علت های ظاهر شدن کد خطای 5E بر روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ می باشد. در صورت بروز مشکل در ساختار ماشین ظرفشویی سامسونگ، این ایراد در قالب یک کد خطای مخصوص نمایش داده می شود. این فرآیند با هدف سرعت بخشیدن در تشخیص و رفع مشکل ایجاد شده صورت می گیرد.

مهم ترین علل نمایش ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

خراب شدن پمپ تخلیه

یکی از مهم ترین علل ظاهر شدن ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ به خرابی پمپ تخلیه دستگاه بر می گردد. پمپ تخلیه ظرفشویی، وظیفه تعویض آب کثیف تولید شده در اثر فرآیند شستشو را بر عهده دارد. با کارکرد این قطعه آب کثیف از قسمت کف دستگاه خارج شده و به سمت شیلنگ تخلیه انتقال پیدا می کند. بروز خرابی در پمپ تخلیه مانع از انتقال آب به شیلنگ تخلیه و متعاقب آن، باقی ماندن آب کثیف در کف دستگاه می شود. در این حالت کد خطای 5E بر روی صفحه نمایش ظرفشویی ظاهر می گردد.

به منظور رفع ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ و جلوگیری از مواجه شدن با مشکلات جدی تر می بایست تعمیر یا تعویض پمپ ماشین ظرفشویی را در دستور کار قرار داد.

گرفتگی شیلنگ تخلیه

مسدود بودن و گرفتگی شیلنگ تخلیه، یکی دیگر از علل ظاهر شدن ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ محسوب می شود. انسداد شیلنگ تخلیه، جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی را به دنبال دارد. این شیلنگ فرآیند انتقال آب کثیف به فاضلاب را انجام می دهد. وارد شدن آلودگی ها و ناخالصی ها و وجود هرگونه تا خوردگی، موجب ایجاد مشکل در خروج آب از شیلنگ تخلیه می شود.

در هنگام مواجه شدن با ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ، به ویژه در مراحل اولیه، نیازی به استفاده از خدمات تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ نمی باشد. بلکه با انجام اقداماتی می توان در جهت رفع مشکل مسدود شدن شیلنگ تخلیه اقدام نمود. بر این اساس، در وهله نخست می بایست دستگاه را خاموش کرده و جریان برق آن را قطع کنید. در ادامه، ماشین ظرفشویی را از جای خود بیرون کشیده تا امکان دسترسی به قسمت پشت دستگاه فراهم شود. در این مرحله، وضعیت ظاهری شیلنگ مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت وجود تا خوردگی در شیلنگ باید آن را برطرف کنید.

چنانچه مشکل گرفتگی مربوط به بخش داخلی شیلنگ باشد، باید آن را از بدنه دستگاه جدا نموده و مقداری آب ولرم داخل شیلنگ بریزید. این کار در باز کردن مسیر شیلنگ کمک شایانی می نماید. پس از اطمینان حاصل کردن از باز شدن مسیر شیلنگ تخلیه، آن را به محل اولیه خود بازگردانده و سپس ماشین ظرفشویی را روشن نمایید.

نکته: در صورت رفع نشدن گرفتگی شیلنگ، مناسب است که از خدمات تخصصی تعمیرکاران خبره بهره مند شوید. تعمیرکار مربوطه با انجام فنر زنی یا تعویض شیلنگ این مشکل را برطرف می کند.

مسدود شدن فاضلاب

از دیگر علل نمایش ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان به ایجاد گرفتگی در فاضلاب، اشاره نمود. در این شرایط، علی رغم انتقال آب داخل مخزن توسط پمپ تخلیه، مسیر فاضلاب توسط آشغال‌های ریز و درشت بسته شده است. به همین جهت، امکان عبور و تخلیه جریان آب در فاضلاب وجود ندارد.

رفع گرفتگی و انسداد فاضلاب توسط یک فرد متخصص و باتجربه، از راهکارهای کاربردی برای حل مشکل به وجود آمده می باشد.

کثیف شدن فیلتر

از جمله رایج ترین دلایل نمایش ارور 5E ظرفشویی سامسونگ، به کثیفی بیش از حد فیلتر دستگاه مربوط می شود. به طور معمول، در قسمت کف ماشین ظرفشویی و دهانه خروجی، یک فیلتر مخصوص تعبیه شده است. این فیلتر ضمن عبور جریان آب، از ورود آلودگی ها و ناخالصی ها به داخل پمپ ظرفشویی جلوگیری می کند. عبور جریان آب از قسمت فیلتر، مستلزم تمیز کردن مستمر این قطعه می باشد. عدم رفع آلودگی های فیلتر موجب بسته شدن سوراخ ها و متعاقب آن، عدم عبور جریان آب می شود.

به منظور تمیز کردن فیلتر ظرفشویی باید آن را در جهت عقربه های ساعت چرخانده تا از محل خود جدا شود. پس از جداسازی، بهتر است که فیلتر را با مواد شوینده ملایم و آبگرم شسته تا کاملا تمیز گردد. استفاده از جرم گیر مخصوص ماشین ظرفشویی در بازه زمانی 6 ماه یک بار، از راه حل های مناسب برای تمیزی و ارتقای کارکرد فیلتر تلقی می گردد. این روش در پاک کردن چربی های نهفته داخل فیلتر بسیار تاثیرگذار می باشد.

خراب شدن برد الکتریکی ظرفشویی

خرابی برد الکترونیکی را می توان از دیگر علل ظاهر شدن ارور 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ دانست. در ساختار داخلی ظرفشویی یک قطعه کوچک و حساس با عنوان برد طراحی شده است. مدیریت و کنترل فعالیت ها و عملکردهای دستگاه توسط برد الکتریکی انجام می شود. همچنین، این قطعه از طریق داشتن اتصالات با قطعات داخلی، دستور شروع یا پایان کار دستگاه را صادر می نماید. بر این اساس، در صورت بروز هرگونه مشکل در ساختار یا قطعات ظرفشویی، این قطعه کد خطای مربوطه را بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایان می سازد.

بروز نقص فنی در برد ظرفشویی می تواند منجر به عدم تخلیه آب کثیف توسط پمپ دستگاه شود. علاوه بر این، وجود هرگونه مشکل در فرآیند تخلیه آب، ظاهر شدن کد خطای 5E بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی Samsung را در پی دارد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که تعمیر یا تعویض برد ظرفشویی، یک فرآیند تخصصی و مهارت محور و در عین حال حساس می باشد. به همین جهت، در هنگام مواجه شدن با ارور 5E ظرفشویی سامسونگ باید به یک نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی مراجعه نمود.

لازم به ذکر است که انجام اقدامات خودسرانه در جهت تعمیر برد ماشین ظرفشویی، می تواند ضمن آسیب وارد شدن جدی به این قطعه، هزینه های گزافی را به مصرف کننده تحمیل نماید. بنابراین، در صورت مواجه شدن با ارورهای مختلف ماشین ظرفشویی سامسونگ، می توانید به درگاه اینترنتی tamirkarebartar.com مراجعه نموده و یا با تکنسین های باتجربه و متخصص این شرکت تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + سه =