بررسی ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ یا همان کد خطای EFO

بررسی ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ یا همان کد خطای EFO

ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ

ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ از جمله خطاهای رایج این دستگاه به شمار می آید. نمایان شدن این کد خطا بر روی نمایشگر لباسشویی AEG، حکایت از بروز مشکلی پیچیده در کف دستگاه دارد. بر روی پنل ماشین لباسشویی آاگ یک نمایشگر LCD کوچک طراحی شده که امکان اعمال تنظیمات و انتخاب برنامه های شستشو را برای کاربر فراهم می آورد. نمایشگر دستگاه با نمایش کدهای خطا در قالب حروف انگلیسی و اعداد، بروز مشکل در قطعات لباسشویی را به کاربر گوشزد نموده تا فرآیند تشخیص، عیب یابی و رفع نقص فنی سرعت پیدا کند.

مهم ترین دلایل نمایش ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ

 

خرابی هیدرواستات

خراب شدن سنسور آب یا هیدرواستات، یکی از دلایل ظاهر شدن ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ بر روی نمایشگر دستگاه تلقی می گردد. این قطعه ضمن اندازه گیری آب وارد شده به داخل دیگ، مانع از ورود بیش از حد آب به محفظه داخلی لباسشویی می شود. بروز مشکل در سنسور آب، از تخلیه و خارج شدن آب لباسشویی جلوگیری می کند. همچنین، خرابی هیدرواستات موجب نشت آب لباسشویی به بیرون می شود.

استفاده از خدمات تخصصی تعمیرکار ماشین لباسشویی باتجربه و متخصص از تعمیر کاربرتر، از بهترین راهکارها برای رفع مشکل ایجاد شده در ساختار لباسشویی AEG به شمار می رود.

خراب شدن شیر برقی لباسشویی

یکی دیگر از دلایل ظاهر شدن ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ از خرابی شیر برقی یا شیر ورودی دستگاه ناشی می شود. نقص فنی این قطعه، آبگیری بیش از حد و نشت آب از کف لباسشویی را در پی دارد. فرمان روشن و خاموش شدن شیر برقی از برد الکتریکی دستگاه صادر می شود. بر این اساس، به محض رسیدن جریان آب به میزان مورد نیاز و مشخص شده، برد دستور بستن مسیر آب را صادر می کند.

در صورت خراب بودن شیر برقی، جریان آب باز هم به داخل دیگ لباسشویی وارد شده، اما به علت عدم بسته شدن مسیر جریان توسط شیر ورودی، آب به بیرون سرازیر می شود. ضمنا، وجود رسوب در داخل شیر برقی و نوسان جریان برق، از دلایل خراب شدن شیر برقی محسوب می شود.

نکته: به منظور جلوگیری از جمع شدن رسوبات در داخل شیر برقی، شستشوی این قطعه با مواد جرم گیر لباسشویی، برای بازه زمانی هر 6 ماه یک بار کمک شایانی می نماید.

برای انجام این فرآیند در وهله نخست باید دیگ لباسشویی را خالی کرده و سپس مواد جرم گیر یا قرص را در محفظه داخلی دستگاه قرار دهید. در ادامه، درب لباسشویی را بسته و داغ ترین دمای آب و بلند مدت ترین زمان شستشو را انتخاب نمایید. پس از پایان یافتن فرآیند شستشو، می بایست درب دستگاه را برای مدت یک ساعت باز گذاشته تا کاملا خشک و خنک شود.

برریب ارور های e ماشین های لباس شویی

مقاله پیشنهادی: 10 نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

خراب شدن برد الکتریکی

در برخی مواقع، ظاهر شدن ارور E30 یا EFO لباسشویی آاگ به خرابی برد دستگاه مربوط می شود. این قطعه به علت ارتباط داشتن با تمام قطعات داخلی، اطلاعات لازم را از آنها دریافت و پس از پردازش کردن آن، دستورات لازم برای اجرا شدن برنامه ها و عملکردهای لباسشویی را صادر می کند. بروز هرگونه خرابی می تواند موجب ارسال اطلاعات اشتباه به برد دستگاه شود. در این حالت، برد الکتریکی میزان آب موجود در داخل دیگ را کمتر دانسته و به شیر برقی اجازه وارد شدن آب بیشتر به دستگاه را می دهد.

قطع یا فرسودگی اتصالات داخلی دستگاه

قطع شدن سیم ها و اتصالات بین هیدرواستات و برد، می تواند منجر به انتقال اطلاعات اشتباه در مورد میزان آب مورد نیاز دیگ به برد الکتریکی شود. در نتیجه این امر آب بیشتری وارد محفظه داخلی لباسشویی می شود. همچنین، در صورت قطع بودن سیم های اتصال میان شیر برقی و برد، دستورات لازم جهت قطع شدن مسیر جریان آب به شیر ورودی نمی رسد. در این شرایط، دیگ داخل لباسشویی بیش از حد مجاز آبگیری شده و متعاقب آن، ارور EFO ماشین لباسشویی آاگ بر روی صفحه نمایش نمایان می شود.

مقاله پیشنهادی: دلایل ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ و نحوه رفع آن

اطمینان حاصل کردن از سالم بودن سیم و اتصالات قطعات داخلی لباسشویی، از اقدامات کاربردی در جهت رفع این مشکل می باشد. در صورت فرسوده بودن سیم و اتصالات می بایست نسبت به تعویض آنها اقدام نمود. مناسب است که سیم های اورجینال و باکیفیت جایگزین سیم های فرسوده شده تا انتقال ولتاژ برق به خوبی صورت گیرد.

تعمیر کار درحال تعمیر ماشین لباسشویی

کثیف شدن فیلتر

کثیف بودن فیلتر را می توان از دیگر دلایل ظاهر شدن ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ برشمرد. فیلتر دستگاه مانع از عبور ذرات و آلاینده های موجود در آب به پمپ تخلیه می شود. در اثر گذشت زمان، به تدریج فیلتر لباسشویی دچار کثیفی و آلودگی شده و سوراخ های آن مسدود می شود. در این حالت، جریان آب امکان عبور از فیلتر را ندارد. به همین جهت، جریان آب در کف لباسشویی باقی مانده و ممکن است از بخش هایی به بیرون نشت پیدا کند. تمیز کردن فیلتر، از راه حل های موثر برای برطرف کردن این مشکل می باشد.

برای تمیز کردن فیلتر، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس دریچه کوچک موجود در بخش پایین سمت راست یا چپ لباسشویی را با کمک شی تیز یا چاقو باز کنید. در ادامه، یک دستمال بزرگ پایین دریچه پهن کرده و کاسه کوچکی به منظور جمع آوری آب داخل فیلتر تهیه کنید. پس از چرخاندن درب پیچی فیلتر بر خلاف عقربه های ساعت، شیلنگ کوچک آن را بیرون آورده و در کاسه قرار دهید. در مرحله بعد، فیلتر را بیرون کشیده و با کمک آب ولرم و مسواک کوچک آلودگی های آن را رفع نموده و سپس به محل اولیه خود بازگردانید.

مشاهده کف بیش از اندازه

در پاره ای مواقع، علت نمایان شدن ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ را باید در مشاهده کف بیش از حد در داخل دیگ جستجو نمود. استفاده از مواد شوینده بی کیفیت و ریختن بیش از حد مواد شوینده، از عمده ترین دلایل بروز کف زیاد در داخل دیگ دستگاه می باشد.

به منظور رفع این مشکل باید برنامه شستشوی کوتاه مدت را انتخاب و بدون اضافه کردن مواد شوینده اجرا کنید. در این حالت، تمامی کف های ایجاد شده ناشی از مواد شوینده، در مدت زمان کوتاهی از دستگاه خارج می شود.

 

برای بررسی ارور E60 ماشین لباسشویی به مقاله دلایل ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ و نحوه رفع آن  مراجعه کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =