معرفی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکار

معرفی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکار

ماشین لباسشویی دوو از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین لباسشویی‌هایی است که در بازار عرضه می‌شود. این وسیله برقی به مانند هر وسیله‌ی دیگری خراب می‌شود. یکی از مهم‌ترین این ارور‌ها که بسیاری از کاربران با آن سروکار داشتند،معرفی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکاردوو است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در خصوص علت این ارور و چگونگی برطرف کردن آن اطلاع دقیقی ندارید، با ما همراه باشید تا با نکاتی که گفته می‌شود بتوانید عیب ماشین لباسشوییتان را بر طرف کنید.

 

ارور H4 ماشین لباسشویی دوو

کد خطای H۴ ماشین لباسشویی دوو

در ماشین لباسشویی دوو، هر کد ارور که نمایش داده شود در واقع یک علامتی در خصوص خرابی و آسیب یک قسمت از قطعه لباسشویی، می‌باشد. این ارور که تشکیل شده از حروف انگلیسی و اعداد است که در صورت نمایش چنین کدهایی؛ کاربر را از بروز مشکل آگاه می‌سازد. در بیشتر اوقات نمایش ارور‌ها علاوه بر این که با صدای هشدار همراه می‌باشد، ممکن است که فرایند شستشو را متوقف سازد و یک باره از حرکت بایستد.

ارور H4 ماشین لباسشویی دوو یکی از مهم‌ترین ارور‌هایی است که در هنگامی که آب بیش از حد داغ شده باشد و دمای آن بالا رفته باشد؛ این ارور بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی دوو به نمایش در می‌آید. این ارور علاوه بر این که بر قطعات دیگر از جمله لاستیک دو درب، دیگ و… آسیب جدی وارد می‌سازد، بافت لباس‌ها را نیز، آسیب می‌زند. بنابر این لازم است که در صورت نمایش ارور H4 ماشین لباسشویی دوو، نسبت به رفع این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

 

ارور H4 ماشین لباسشویی دوو2

معرفی علت ارور H4 ماشین لباسشویی دوو

در قسمت قبل در خصوص ارور H4 ماشین لباسشویی دوو به صورت مختصر پرداخته شد. در ادامه به مواردی به پرداخته می‌شود که در چه هنگامی، ارور H4 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می‌شود. با ما همراه باشید.

۱-بروز آسیب در قسمت المنت: یکی از عمده‌ترین دلایلارور H4 ماشین لباسشویی دوو، که ما را از دمای بیش از حد لباسشویی آگاه می‌کند، بروز آسیب یا خرابی المنت یا هیتر ماشین لباسشویی است. هیتر ماشین لباسشویی دوو، به وسیله‌ی انرژی برق گرم می‌شود و چون در نزدیکی آب قرار می‌گیرد، توانایی داغ نگه داشتن دیگ را دارد.

مقاله پیشنهادی:معرفی ارور H2 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + روش رفع

هر ماشین لباسشویی دمایی مخصوص برای شستشو دارد. این دما در ماشین لباسشویی‌های جدید به طور دستی نیز قابلیت تنظیم دارد. بنابراین با داغ شدن هیتر، آب به دمای مورد نیاز می‌رسد و فرایند شستشو صورت می‌گیرد. هنگامی که هیتر ماشین لباسشویی بدون توجه به دستور برد، خاموش نشود و یا ادامه دار حرکت کند؛ باعث داغ ماندن بیش از حد هیتر می‌شود. بنابراین دمای آب بالا رفته و از مقدار مورد نیاز شستشو بیشتر خواهد شد.

جهت برطرف کردن ارور H4 ماشین لباسشویی دوو، لازم است که سریعاً ماشین لباسشویی را خاموش کنید و با دست گذاشتن بر روی درب شیشه‌ای از داغ بودن آب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. بعد آن مدتی بگذارید که ماشین لباسشویی خنک شود، بعد از آن دیگ را از ماشین لباسشویی خارج کنید و سپس پنل‌های لباسشویی را باز کنید تا به هیتر آن دست پیدا کنید.

از آنجایی که تعمیر هیتر ماشین لباسشویی نیاز به ابزار تخصصی دارد، توصیه ما به شما این است که از تکنسین‌های تیم تعمیرکار برتر برای برطرف کردن این مشکل کمک بگیرید. هر المنت لباسشویی باید اورجینال باشد تا در غیر این صورت با داغ شدن بیش از حد دمای آب مشکل اساسی به لباسشویی وارد نکند.

۲-بروز خرابی در برد ماشین لباسشویی: در ماشین لباسشویی قطعه‌ای وجود دارد که برای ماشین لباسشویی حکم مغز را ایفا می‌کند. این قطعه کوچک برای ماشین لباسشویی نقش حیاتی دارد. قطعه‌ی برد، بخاطر این که اتصالاتی را در تمامی قطعات داخلی بر عهده دارد، قابلیت دستور شروع و پایان کار شستشو را صادر می‌سازد. هر آسیبی که به برد ماشین لباسشویی وارد شود؛ باعث آن می‌شود که اطلاعات را بصورت غلط پردازش کند و فرمان غلط به دستگاه بدهد. خرابی در این قسمت باعث آن می‌شود که ماشین لباسشویی لباس‌ها را خشک نکند و در تخلیه آب دستگاه دچار مشکل شود و آن را تخلیه نکند.

در این زمان وقتی دما بیش از حد بالا رود باعث متوقف شدن فرایند شستشو می‌شود و کاربر با دیدن ارورH۴ ماشین لباسشویی دوو بر روی نمایشگر، متوجه مشکل اساسی در دستگاه می‌شود. از آنجایی که این قطعه بسیار حساس است توصیه می‌شود که برای تعمیر آن از تیم تعمیرکار برتر جهت رفع این مشکل کمک بگیرید.

برای جلوگیری از خراب شدن برد ماشین لباسشویی دوو و ارور H4 ماشین لباسشویی دوو، توصیه می‌شود که این نکات را توجه کنید:
الف: عدم استفاده از دستگاه در هنگام اوج مصرف برق.

ب: استفاده از محافظ جهت نوسانات برق.

ج: استراحت ۳۰ دقیقه‌ای به دستگاه جهت جلوگیری از قطعات داخلی دستگاه به خصوص برد.

۳- خراب شدن سنسور دمای آب: علاوه بر موارد فوق، یکی دیگر از عواملی که باعث داغ شدن آب داخل دیگ و نمایش ارور H۴ ماشین لباسشویی دوو می‌شود، مشکل در سنسور دمای آب می‌باشد. خرابی در سنسور دمای آب، باعث فرمان اشتباه به برد می‌شود. در نتیجه هیتر لباسشویی بیش از حد انتظار باقی می‌ماند و منجر به نمایش ارور H4 ماشین لباسشویی دوو  می‌شود. برای برطرف نمودن خرابی سنسور دمای آب باید آن را عوض کنید.

۴-قطعی در اتصالات الکترونیکی: ار دیگر مواردی که منجر به نمایش ارور H4 ماشین لباسشویی دوو می‌شود، قطعی در سیم کشی‌های داخلی برد با هیتر و سنسور است. در این هنگام؛ فرمان برد به قسمت المنت جهت خاموش شدن، دریافت نمی‌گردد در نتیجه اطلاعات سنسور دما به برد دستگاه نمی‌رسد و همین علت باعث داغ شدن آب می‌شود.
برای رفع آن بعد از اطمینان از خاموشی دستگاه، باید به طور کامل آب آن را تخلیه نمود سپس پنل جلویی دستگاه را باز کنید و برد دستگاه را چک کنید. سیم‌هایی که به برد و المنت مربوط است را بررسی کنید و در صورت فرسودگی یا تعمیر، نسبت به رفع آن اقدام کنید.

نکته: مهم‌ترین دلیل خرابی المنت و دیگر اجزای داخلی ماشین لباسشویی؛ انباشت شدن رسوبات در بدنه آن‌ها می‌باشد. برای جلوگیری از آن هر ۶ ماه آن را جرم‌گیری کنید تا علاوه بر پیشگیری از خرابی در قطعات، از ایجاد صدای غیر متعارف آن جلوگیری شود.

ارور H4 ماشین لباسشویی دوو3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 1 =