ارور ماشین لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن

ارور ماشین لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن

گاهی کاربران هنگام استفاده از ماشین های لباسشویی ال جی با خطاهایی مواجه می شوند که هر کدام معنای خاصی دارند. هر ارور، حاکی از مشکل خاصی در دستگاه می باشد که در صورت اهمیت ندادن به آن ممکن است بخش های دیگر را نیز درگیر نماید. در این مقاله قصد داریم به بررسی ارور لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن بپردازیم. پس لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی خود به تکنسین مجرب احتیاج دارید به صفحه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی سایت تعمیرکار برتر مراجعه کنید.

راهکارهای رفع انواع ارور ماشین لباسشویی ال جی

نمایش کد خطا یا ارور در نمایشگر ماشین لباسشویی از ترکیب حروف و اعداد انگلیسی تشکیل شده است. هر یک از این نشانه ها به بروز اختلال در یک قسمت خاص اشاره دارند. نمایش کد های خطا با یک صدای بوق هشدار شنیده می شود و در ابتدای فرایند شستشو حادث می شود. تا زمانی که کاربر در صدد رفع مشکل برنیاید، ماشین لباسشویی شروع به کار نخواهد کرد. در ادامه به بررسی ارور لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن می پردازیم.

خطای SE ماشین لباسشویی ال جی

هنگامی که خطای SE بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شود، ماشین برنامه شستشو را اجرا نمی کند. در صورت مواجهه با این خطا باید از صحت قسمت هایی چون موتورو تاخو، سنسور سطح آب، میکروسوئیچ و بُرد اطمینان حاصل نمایید.

خطای CE ماشین لباسشویی ال جی

کارکرد صحیح ماشین لباسشویی در گرو صحت موتور آن است. در صورتی که موتور ماشین لباسشویی ایراد داشته باشد، ممکن است کل سیستم را خراب کند. ظهور ارور CE به خاطر خرابی تاخو و یا اتصالی موتور و سوختن آن می باشد. رفع این خطا صرفا توسط تکنسین متخصص امکان پذیر است.

ارور PE در ماشین های لباسشویی ال جی

بروز خطای PE صرفا مربوط به ایراد هیدرواستات می باشد. قطعه هیدرواستات وظیفه اندازه گیری مقدار آب موجود در دیگ را بر عهده دارد. این قطعه از مجاز بودن میزان آب موجود در ماشین اطمینان حاصل نموده و به موقع آن را تخلیه می کند. در صورتی که با این خطا مواجه شدید، هیچ جای نگرانی نیست. بررسی ارور لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن به کمک شما می آید. می توانید به سادگی نسبت به تعمیر و یا تعویض این قطعات اقدام فرمایید.

ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی

مقاله پیشنهادی: علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ + راه های رفع آن

خطای FE در ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث ورود بیش از اندازه مجاز آب به دیگ ماشین لباسشویی شود، مشکل شیر برقی است. تعمیرکار برای رفع این مشکل باید شیر برقی و سنسور سطح آب را کنترل کند.

همچنان با ما همراه باشید تا به ادامه بررسی ارور لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن بپردازیم.

ارور TE در ماشین لباسشویی ال جی

در صورتی که دمای آب پایین تر و یا بالاتر از میزانی است که شما برای آن در نظر گرفته اید، قطعا با ارور TE مواجه هستید. در این حال باید هیتر، برد، اتصالات داخلی و سنسور دمای آب را بررسی نموده و مشکل آن ها را برطرف نمایید.

خطای HE در ماشین لباسشویی

این خطا به قطعات گرم کننده آب مربوط می شود. در صورتی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، می بایست  از یک تکنسین با تجربه در زمینه تعمیر ترنسمیتر و هیتر بخواهید تا این قطعات و سیم کشی داخلی ماشین شما را بررسی نماید.

خطای DHe در ماشین لباسشویی ال جی

این کد فقط در ماشین های لباسشوی ال جی با خشک کن 100 درصد تعریف شده است. بروز خطای DHe مربوط به بروز مشکل در قطعات خشک کن از جمله ترموستات خشک کن، فن و یا هیتر خشک کن می باشد. این خطا نیز به سادگی، با تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب، قابل مرتفع می شود.

ارور dE ماشین لباسشویی ال جی

این خطا مربوط به باز بودن درب ماشین لباسشویی می باشد. اگر درب ماشین به درستی بسته نشده باشد، ممکن است آب به بیرون از آن تراوش کند. در صورتی که با این خطا مواجه هستید لازم است شکستگی لولا ها، اتصالات فیزیکی، شکستگی زبانه و گیر کردن لباس ها در لای درب ماشین را بررسی کنید. در صورتی که این خطا را برطرف نکنید، ماشین لباسشویی شروع به کار نخواهد کرد.

ارور IEدر ماشین لباسشویی ال جی

خطای IE در ماشین های لباسشویی ال جی

در صورتی که آب تواند وارد دیگ شود، با خطای IE در ماشین لباسشویی ال جی خود مواجه خواهید شد. برای رفع مشکل عدم ورود آب به دیگ باید شیر برقی، هیدرواستات و شلنگ اتصال آب شهری را بررسی نمایید.

مقاله پیشنهادی: برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

ارور oe در ماشین لباسشویی ال جی

اگر این پیام بر روی صفحه نمایش لباسشویی شما ظاهر شد، به این معناست که دستگاه قادر به تخلیه آب از دیگ نمی باشد. انسداد شلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، کثیفی فیلترها و یا بُرد، می توانند از دلایل بروز این خطا باشند. به همین خاطر توصیه می شود پس از هر 40 مرتبه استفاده از دستگاه، از جرم گیر مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. جرم گیر ماشین لباسشویی تمام رسوبات جمع شده در مسیر تخلیه را در خود حل نموده و خارج می کند.

خطای cl در ماشین لباسشویی ال جی

این خطا مربوط به روشن بودن قفل کودک بوده و از عمل کردن کلیدها جلوگیری می کند. با باز کردن قفل کودک به آسانی می توانید این حالت را غیر فعال نموده و تنظیمات خود را اعمال کنید.

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

این خطا به دو صورت LE1 و LE2 بر روی صفحه نمایشگر شما ظاهر می شود اما مفهوم هر دو مورد یکسان است. خرابی روتور و بروز اختلال در سیم کشی موتور و قطعات آن منجر به نمایش این خطا خواهد شد. رفع این مشکل نیاز به حضور یک تکنسین مجرب و با سابقه در امور فنی ماشین لباسشویی دارد.

ارور AE در ماشین لباسشویی ال جی

خطای AE یا El در ماشین های لباسشویی ال جی

این دو خطا مربوط به بروز نشتی در ماشین لباسشویی می باشد. برای رفع این مسئله می بایست تک به تک اتصالات شلنگ های ورودی و خروجی را کنترل نمایید. از طرفی، اگر درب ماشین لباسشویی ترک داشته باشد و یا بُرد یا میکروسوئیچ آن خراب باشد نیز منجر به بروز این خطا می شود. همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، گرفتگی شیلنگ تخلیه نیز می تواند سبب بروز ارور شود. در صورتی که مشکل نشتی دارید، باید پس از خشک کردن سطح زمین، دستگاه را خاموش نموده و مسیر تخلیه را باز کنید.

خطای tcl ماشین لباسشویی

این خطا به صورت اختصاصی برای برنامه جرم گیری رسوبات ماشین لباسشویی ال جی طراحی شده است. حتما پس از هر 40 بار استفاده از دستگاه، از جرم گیرهای مخصوص برای حذف رسوبات و گرفتگی های موجود در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. برای استفاده از این جرمگیر ها مراحل زیر را دنبال کنید.

  • لباس هایتان را از دیگ ماشین لباسشویی خارج نمایید.
  • قرص جرمگیر را در دیگ گذاشته و درب آن را ببندید.
  • کلید TUB CLEAN را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. در این مرحله باید خطای tcl را بر روی صفحه نمایشگر مشاهده کنید.
  • دکمه استارت را بزنید تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند.
  • پس از پایان مراحل شستشو، درب ماشین را باز گذاشته تا کاملا خشک شود. با استفاده از پارچه نیز لاستیک دور درب ماشین را خشک کنید.

هنگامی که در حال اجرای برنامه جرمگیری هستید مطمئن شوید که لباسی درون دیگ وجود نداشته باشد. برنامه جرمگیری در دمای بالا انجام می شود و برای الیاف لباس مضر است. در صورت نیاز به بررسی ارور لباسشویی ال جی + راهکارهای رفع آن می توانید از تعمیرکار برتر کمک بخواهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − سه =