برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ بسیار متنوع است و مدل های مختلفی برای شستشوی انواع لباس ها با هر درجه از کثیفی در آن تعبیه شده است. قطعا برای اینکه بتوانید از امکانات و قابلیت های موجود در لباسشویی خود بهترین بهره را ببرید، باید از تمام برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ آگاهی پیدا کنید و یاد بگیرید که هر یک از برنامه ها و دکمه های موجود در پنل لباسشویی برای چه قابلیت و کاربردی دارد.

طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ

برای استفاده بهتر از قابلیت ها و امکانات مختلف لباسشویی سامسونگ بهتر است ابتدا با دکمه های تعبیه شده بر روی آن آشنایی کامل پیدا کنید و سپس به یادگیری کاربرد ها و نحوه کارکرد هر یک از برنامه های شستشوی لباسشویی بپردازید.

برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

مقاله پیشنهادی: 10 نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

اکثر مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ دارای پنل های کاربری تقریبا یکسانی هستند و تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند و همانند تصویر بالا می باشند. برای آشنایی و درک بهتر توضیحات زیر باید به شماره آن ها دقت داشته باشید. همچنین برای دیدن مقالات بیشتر در رابطه با تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ میتوانید با دیگر مقالات ما همراه باشید.

 • ولوم چرخشی

در تمامی پنل های کاربری سامسونگ یک دکمه چرخشی بزرگ تعبیه شده است که در کنار نام برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ نوشته شده است و کاربرد آن انتخاب برنامه مورد نظر جهت شستشوی لباس ها می باشد. در صورت روشن بودن دستگاه، با چرخاندن این ولوم، چراغ کوچکی در کنار برنامه مورد نظر روشن می شود. دقت داشته باشید که روشن بودن چراغ یک برنامه به معنی انتخاب آن است.

 • نمایشگر

در نمایشگر تمامی اطلاعات مربوط به برنامه شستشوی نمایش داده می شود. به عنوان مثال اطلاعاتی مانند دما آب شستشو، سرعت چرخش، مراحل مختلف شستشو نمایش داده می شود.

 • Temp

این دکمه برای تنظیم دمای آب شستشو تعبیه شده و کاربر می تواند از طریق آن دمای آب را از سرد تا 90 درجه سانتی گراد تغییر دهد.

 • Rise

برای قابلیت آبکشی لباس ها تنظیم شده است. با استفاده از این دکمه می توانید تعداد آبکشی لباس ها را در زمان شستشو افزایش یا کاهش دهید.

 • Spin

این دکمه به منظور تعیین سرعت چرخش دیگ در زمان شستشو را تعیین می کند. طبیعتا در صورتی که دوست دارید لباس ها تمیز تر شوند باید سرعت چرخش را بالا ببرید.

 • Dry level

ماشین لباسشویی سامسونگ پس از شستشوی لباس ها شروع به خشک کردن آنها می کند، این دکمه به جهت تنظیم میزان خشک کردن آن ها کاربرد دارد.

 • Bubble soak

در ماشین لباسشویی سامسونگ یک قابلیت به نام لکه زدایی با فناوری حباب سازی وجود دارد که با کمترین آسیب به الیاف لباس ها این کار را انجام می دهد. با فشردن این دکمه، قابلیت Bubble soak فعال می شود.

 • Options

این دکمه مربوط به تنظیمات جانبی لباسشویی سامسونگ است.

 • Delay End

جهت ایجاد تاخیر زمانی در برنامه شستشو کاربرد دارد. به عنوان مثال می توانید تنظیم کنید که برنامه شستشوی تعیین شده توسط شما پس از مدت زمان مشخصی شروع به کار کند.

 • Start/pause

میتوانید برای شروع یا توقف شستشوی لباس ها از این دکمه استفاده کنید.

معرفی برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ

حال نوبت آن رسیده تا با برنامه های شستشوی مختلف دستگاه آشنایی پیدا کنید تا بهترین انتخاب جهت شستشوی لباس های خود را پیدا کنید. هر یک از برنامه ها برای نوع خاصی از لباس ها با درجه کثیفی متفاوت طراحی شده اند و در سرعت چرخش، دمای آب، میزان خشک کردن لباس، تعداد دفعات آبکشی و … با یکدیگر تفاوت دارند.

برنامه های شستشوی دستگاه

 • Cotton

کاربرد این برنامه برای لباس ها با جنس کتان بوده و به دلیل داشتن دمای آب بالا برای سایر جنس ها چندان مناسب نیست. همچنین برای لباس ها با میزان کثیفی بالا نیز بهتر است از این برنامه استفاده شود.

 • Synthetic

این برنامه نیز به منظور شستشوی لباس هایی با جنس الیاف مصنوعی و پلاستیکی طراحی شده است. دمای آب در این برنامه چندان بالا نیست و در حدود 60 درجه سانتی گراد است و مدت زمان شستشو نیز در حدود 80 دقیقه می باشد.

 • Wool

از این برنامه شستشو باید برای شستشوی لباس های پشمی و بافتنی خود استفاده کنید. لباسشویی سامسونگ با استفاده از این برنامه می تواند لباس های پشمی را که جنس حساسی دارند به خوبی شستشو دهد و کثیفی آن ها را از بین ببرد. میزان سرعت چرخش دیگ شستشو پایین بوده و دمای آب نیز حدود 40 درجه تنظیم است.

 • Baby care

این برنامه می تواند لباس های کودکان را به خوبی شستشو دهد و باکتری و آلودگی های موجود در آن را به خوبی تمیز کند. دمای آب در این برنامه 60 درجه تنظیم می شود.

 • Rinse & spin

در این برنامه هیچ شستشویی صورت نمی گیرد و تنها لباس های داخل دیگ آبکشی و سپس خشک می شوند.

 • Eco Drum Clean

یکی دیگر از برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ، Eco Drum Clean می باشد که برای شستشوی لباس ها تعبیه نشده بلکه به جهت جرمگیری و تمیز کردن داخل دیگ دستگاه کاربرد دارد. کاربر باید پس از هر 40 بار استفاده از دستگاه، با ریختن جرمگیر به داخل دیگ و فعال کردن این برنامه اقدام به از بین بردن جرم ها و رسوبات داخل دیگ شستشو کند.

 • Air Wash- Deodorization & Sanitization

یکی از پیشرفته ترین برنامه های لباسشویی سامسونگ می باشد که بدون استفاده از آب و مواد شوینده انجام می شود. کاربرد این برنامه برای از بین بردن بوی بد لباس ها می باشد. گاهی ممکن است لباس ها تمیز باشند اما بوی بدی در آنها وجود داشته باشد. فناوری air wash در لباسشویی سامسونگ این قابلیت را دارد که با استفاده از هوای گرم، بوی بد الیاف لباس را از بین ببرد.

 • Delicate

کاربرد این برنامه برای لباس های حساس می باشد. در این برنامه با کمترین سرعت چرخش و دمای آب پایین لباس ها شستشو داده می شوند.

 • Daily Wash

پرکاربرد ترین برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ است که مخصوص لباس هایی است که در طول روز پوشیده می شوند و لکه های زیادی ندارند و تنها نیاز به شستشوی معمولی دارند.

 • Super Eco Wash

این برنامه به گونه ای طراحی شده تا با کمترین میزان مصرف انرژی و آب، بهترین عملکرد را داشته باشد. این برنامه برای شستشوی لباس ها با میزان کثیف نسبتا بالا طراحی شده و زمان آن حدود 90 دقیقه می باشد.

با مطالعه توضیحات فوق قطعا با تمامی دکمه ها و برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ آشنا شده اید و از این پس می تواند بهترین برنامه را جهت شستشوی لباس های خود انتخاب کنید.

جهت ارسال تکنسین مجرب در کمترین زمان با ما در تماس باشید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 17 =