دلایل ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ و نحوه رفع آن

دلایل ارور E60 ماشین لباسشویی آاگ و نحوه رفع آن

دلایل ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ

ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ را می توان از خطاهای مهمی دانست که احتمال مواجه شدن با آن برای هر کاربری در حین استفاده از دستگاه وجود دارد. دلایل ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ، داغ نشدن آب درون ماشین می باشد و می تواند سبب کاهش کیفیت شستشو گردد. در صورت روبرو شدن با این ارور و عدم آگاهی از علت ظاهر شدن آن، ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

ارور E60 ماشین لباسشویی آاگ به چه معناست؟

 نمایشگر ال سی دی کوچکی جهت انتخاب برنامه شستشو توسط کاربر، در کلیه مدل های جدید ماشین لباسشویی آاگ به چشم می خورد. و با نمایش کد ارور بر روی این نمایشگر، کاربر به راحتی قادر به تشخیص مشکل و برطرف نمودن آن خواهد بود.

بنابراین، دلیل بروز خطای E60 در این برند از ماشین لباسشویی می تواند داغ نشدن آب توسط دستگاه باشد. امکان از بین بردن بعضی از لکه ها بر روی پارچه فقط با استفاده از آب داغ وجود دارد. بنابراین، کاربر به انتخاب برنامه ای که دارای بهترین عملکرد در تمیزی و شستشو باشد، می پردازد. اطلاع از میزان دمای آب درون دیگ ماشین در هنگام شستشو، با دست زدن به درب شیشه ای دستگاه امکان پذیر است.

ولی از این طریق نمی توانید پی به دمای دقیق آن ببرید. در صورتی که ماشین، قادر به اندازه گیری دقیق درجه حرارت آب خواهد بود. در ادامه به شرح مواردی که می تواند سبب ظاهر شدن این کد خطا بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی آاگ شود، خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادی: بررسی ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ یا همان کد خطای EFO

وجود مشکل در ترموستات ماشین لباسشویی

سنسوری که به بررسی میزان دمای آب موجود در دیگ می پردازد، ترموستات می باشد که دمای مورد نظر را به برد اطلاع داده تا برد اقدام به خاموش نمودن المنت نماید یا اینکه به آن اجازه ادامه کار دهد. این قطعه قادر به رساندن دمای آب به میزان مورد نظر جهت شستشو بوده و مانع از افزایش دما می گردد تا از این طریق، از صدمه رسیدن به الیاف پارچه جلوگیری نماید.

علاوه بر آن، اگر که آب به میزان کافی گرم نشده باشد، روشن بودن بیشتر هیتر را با اطلاع دادن به برد سبب می شود. از اصلی ترین علت های ظاهر شدن ارور E60 ماشین لباسشویی آاگ، خرابی ترموستات آن است که بایستی جهت رفع این خطا اقدام به دریافت مشاوره از یک تکنسین متخصص نمایید، زیرا که برطرف کردن این مشکل نیازمند داشتن دانش تخصصی، ابزار و تجهیزات لازم می باشد و به احتمال زیاد باید تعویض ترموستات انجام شود.

معیوب بودن المنت ماشین

به منظور پر کردن دیگ ماشین لباسشویی، اقدام به استفاده از آب لوله کشی در بعضی از مدل های قدیمی می شود که این کار سبب افزایش زیاد رسوب آب و همچنین تنظیم نبودن دمای آن خواهد شد.

معیوب بودن المنت ماشین لباسشویی

ولی به منظور گرم کردن آب، به استفاده از المنت برقی در مدل های جدید پرداخته می شود. جهت گرم کردن آب درون دیگ، یک المنت یا هیتر در کف دیگ که جسمی فلزی است و به کمک انرژی الکتریکی داغ می گردد، به کار می رود.

انتقال صحیح گرما به آب، به جهت رسوبات موجود بر روی المنت، به خوبی صورت نگرفته و در نتیجه این مسئله سبب بروز مشکل در روند داغ شدن آب می گردد. البته لازم به ذکر است که احتمال گرم نشدن آب و المنت می تواند به دلیل وجود اشکالات فنی نیز باشد. در هر حال، بایستی متوجه علت بروز این مشکل شوید تا از پس رفع آن برآیید.

یکی از نکات مهم در این زمینه این است که هر چند رسوبات بیشتری در آب گرم در مقایسه با آب سرد مشاهده می شود، ولی آب سرد نیز سبب ایجاد رسوب بر روی المنت به مرور زمان خواهد شد. از این رو، به شما پیشنهاد می کنیم که اقدام به جرم زدایی ماشین خود، هر شش ماه 1 بار نمایید.

وجود مشکل در شیر برقی

شیر برقی معیوب نمی تواند جلوی ورود آب بیش از اندازه به درون دیگ را بگیرد و در نتیجه گرم نشدن کامل آب را در پی خواهد داشت. به شیر ورودی آب سرد به درون دیگ، شیر برقی اطلاق می گردد که اجازه ورود آب به درون ماشین را از طریق برد خواهد داد. به منظور رفع این ارور، بایستی این قطعه کاملاً مورد بررسی قرار گرفته و در صورت خرابی تعویض گردد.

خراب شدن برد دستگاه

برد دستگاه را می توان مغز آن دانست که به شکل قطعه ای سبک و کوچک می باشد. این قطعه با کلیه قطعات داخلی ماشین در ارتباط بوده و صدور فرمان شروع و پایان کار توسط آن صورت می گیرد. این قطعه می تواند به دلیل فرسودگی، ضربه خوردن و نوسانات شدید برقی دچار خرابی شود.

در صورت خرابی برد، احتمال عدم صدور دستور روشن شدن المنت وجود داشته و در نتیجه آب گرم نخواهد شد و ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ نمایان می گردد. تعویض یا تعمیر برد می تواند راه حل این مشکل باشد. شما می توانید به منظور جلوگیری از وارد آمدن نوسانات شدید برقی به دستگاه، اقدام به استفاده از آن در زمان های کم باری مصرف انرژی برق نمایید.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی

مقاله پیشنهادی: 10 نکته مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

معیوب بودن هیدروستات

خرابی هیدروستات ماشین، از دیگر علل بروز ارور E60  ماشین لباسشویی  آاگ می باشد. این قطعه قادر به اندازه گیری میزان آب درون دیگ بوده و در صورت خرابی آن، امکان ورود آب زیادی به داخل دیگ وجود دارد و در این صورت المنت توانایی گرم کردن کل آب را در مدت زمان معین نخواهد داشت.

می توانید انجام این کار را به یک تکنسین مجرب در این زمینه واگذار کنید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از خرابی شیر برقی و جمع شدن رسوبات در آن، بهتر است اقدام به جرمگیری منظم دستگاه نمایید.

عدم برقراری اتصالات الکتریکی بین قطعات دستگاه و برد آن

عدم وجود اتصال بین برد و قطعاتی همچون ترموستات، شیر برقی، المنت و هیدروستات می تواند سبب بروز این ارور گردد. به منظور رفع این مشکل، بایستی به بررسی اتصال کلیه سیم های برد به قطعات ذکر شده، پرداخته شود. البته امکان سالم بودن سیم ها و تنها جدا شدن آنها از جای خود به علت جابجایی غیر اصولی وجود خواهد داشت.

همچنین احتمال فرسودگی، قطعی اتصالات و از بین رفتن سیم ها نیز وجود دارد که در چنین شرایطی باید اقدام به تعویض سیم ها نمود. اگر که می خواهید سیم ها را عوض کنید، به استفاده از سیم های مناسب و اورجینال بپردازید، زیرا که در صورت عدم هماهنگی سیم ها با ولتاژ برق دستگاه، از بین رفتن آنها با گذشت چند ماه رخ می دهد.

در انتها باید گفت اگر که با ارور E60  ماشین لباسشویی آاگ مواجه شدید و همچنین در صورت عدم موفقیت در رفع آن، به صفحه تعمیر ماشین ظرفشویی در سایت ما مراجعه کنید، همکاران ما در اسرا وقت تکنسین مجرب را در این زمینه ارسال خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 13 =