علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ + راه های رفع آن

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ از دلایل و عوامل مختلفی ناشی می شود. این مشکل از رایج ترین و متداول ترین ایرادات فنی لباسشویی های سامسونگ به شمار می رود. آشنایی با دلایل و روش های رفع مشکل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ از راهکارهای مناسب برای عیب یابی و برطرف ساختن نقص فنی ایجاد شده می باشد.

اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود نیاز به خدمات همکاران ما دارید با ما تمای بگیرید!

مهم ترین دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ:

1) وصل نبودن سیم و اتصالات دستگاه

در پاره ای مواقع، علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ به عدم نصب درست سیم و اتصالات دستگاه به پریز برق مربوط می شود. جابجایی غیر اصولی و نصب اشتباه دو شاخه لباسشویی به پریز برق موجب عدم ایجاد اتصال و توزیع جریان الکتریکی می شود. در نتیجه این امر با فشردن دکمه Power، دستگاه نه تنها روشن نشده، بلکه فرآیند شستشو نیز انجام نمی شود. ضمنا، در برخی مواقع چراغ های لباسشویی روشن شده، اما امکان انجام برنامه شستشو و شروع به کار دستگاه برای کاربر فراهم نمی گردد.

برای حل این مشکل می بایست از نصب صحیح سیم ها و اتصالات ماشین لباسشویی به دو شاخه پریز برق اطمینان حاصل نمود.

2) بسته نشدن کامل درب لباسشویی

در برخی مواقع، علی رغم روشن بودن چراغ های ماشین لباسشویی، اما فرآیند شستشوی دستگاه آغاز نمی شود. بسته نبودن درب دستگاه به طور کامل، یکی از مهم ترین دلایل بروز این مشکل می باشد. باز بودن درب علاوه بر ریزش آب داخل دیگ به فضای بیرون، عدم اجرای برنامه های شستشو را به دنبال دارد. همچنین، تاب برداشتن درب، خرابی لولاها، نیمه باز بودن درب و گیر کردن البسه و شی خارجی را می توان از دیگر دلایل روشن نشدن لباسشویی دانست. ظاهر شدن کد خطای مربوط به باز بودن درب بر روی نمایشگر، نمایانگر بسته نشدن درب لباسشویی می باشد.

3) خراب شدن میکروسوئیچ

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ از خرابی میکروسوئیچ دستگاه ناشی می شود. تعبیه میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی با هدف به حداقل رساندن باز شدن سهوی و اشتباه درب دستگاه صورت می گیرد. با توجه به اهمیت بسته بودن درب لباسشویی در هنگام انجام فرآیند شستشو، تولیدکنندگان این دستگاه ها یک قفل الکترونیکی مخصوص با عنوان میکروسوئیچ، بر روی درب لباسشویی طراحی نمودند. قفل نشدن میکروسوئیچ، موجب شروع نشدن برنامه شستشو و متعاقب آن روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود.

بررسی و ارزیابی سلامت فیزیکی میکروسوئیچ، از راهکارهای مناسب برای برطرف کردن این مشکل می باشد.

خراب شدن میکروسوئیچ

4) معیوب شدن تایمر دستگاه

چهارمین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ را باید در خرابی تایمر دستگاه جستجو نمود. اندازه گیری زمان لازم برای برنامه شستشوی انتخابی کاربر و انجام عملکرد صحیح لباسشویی بر اساس برنامه زمان بندی، از وظایف اصلی تایمر دستگاه محسوب می شود. خراب شدن تایمر می تواند منجر به عدم اجرای برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ شود. برای رفع مشکل ایجاد شده می بایست تایمر دستگاه تعمیر یا تعویض گردد.

5) خراب شدن کلیدهای کنترل پنل

در برخی مواقع علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی دکمه های Play یا Power دستگاه بروز پیدا می کند. در این مواقع به دلیل عدم ارسال دستور روشن شدن به برد الکترونیکی، کلیدهای لباسشویی کار نمی کنند. در این شرایط چاره ای به جز تعویض دکمه ها برای کاربر باقی نمی ماند. بهتر است که تعویض دکمه ها توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی باتجربه و متخصص انجام شود.

6) خراب شدن موتور لباسشویی

در صورت خرابی موتور کلیه فرآیندها، عملکردها و برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ با اختلال مواجه می‌شود. تعمیر موتور ماشین لباسشویی یک فرآیند کاملا تخصصی، مهارت محور و در عین حال پیچیده می باشد. برای عیب یابی علت خرابی موتور دستگاه، استفاده از خدمات تکنسین های کاربلد و مجرب کمک شایانی می نماید.

خراب شدن موتور لباسشویی

7) داغ شدن بیش از حد مجاز دستگاه

استفاده مکرر و بدون وقفه از ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد قطعات و متعلقات داخلی، به ویژه موتور دستگاه شود. در چنین شرایطی و به منظور جلوگیری از آسیب وارد شدن به اجزا، ماشین لباسشویی خاموش می شود. در هنگام مواجه شدن با این مشکل، می بایست لباسشویی را برای حداقل یک ساعت خاموش نگه داشته تا قطعات داخلی دستگاه به دمای عادی بازگردند. در این شرایط زمینه مناسب برای کارکرد دوباره قطعات ماشین لباسشویی فراهم می گردد.

8) خراب شدن سنسور سطح آب

خرابی سنسور سطح آب را می توان دیگر علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ قلمداد نمود. این سنسور غالبا در قسمت کف ماشین لباسشویی قرار می گیرد. در هنگام وارد شدن آب به داخل دیگ، هوای موجود در داخل سنسور فشرده شده که از این طریق امکان اندازه گیری میزان ورود آب به دستگاه توسط سنسور میسر می شود. خراب شدن سنسور سطح آب، باعث ارسال اشتباه اطلاعات مبنی بر وجود آب در داخل دیگ به برد دستگاه می شود. در نتیجه این امر، برد دستگاه از ورود آب بیشتر به داخل دیگ ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. به همین جهت، ماشین لباسشویی روشن نشده و برنامه شستشو آغاز نخواهد شد.

خراب شدن سنسور سطح آب

خراب شدن سنسور سطح آب

9) نبودن جریان برق در اتصالات ساختمان

نبود جریان الکتریکی در پریز برق را می توان از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ عنوان نمود. چک کردن و بررسی چراغ های خانه و اطمینان حاصل کردن از وجود برق در پریزهای ساختمان، از راهکارهای تاثیرگذار برای حل این مشکل به شمار می رود.

10) خراب شدن برد الکترونیکی

آخرین علت روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ به خرابی برد دستگاه اختصاص پیدا می کند. برد الکتریکی از قطعات مهم و حائز اهمیت در ساختار ماشین لباسشویی تلقی می گردد. کلیه فعالیت های قطعات لباسشویی توسط این قطعه مدیریت و کنترل می شوند. در صورت خرابی برد الکترونیکی، علی رغم سالم بودن کلیه قطعات، فرمان لازم برای روشن شدن و شروع به کار ماشین لباسشویی صادر نمی گردد.

نگهداری لباسشویی در جاهای خشک و خنک، جلوگیری از داغ شدن بیش از حد دستگاه، جلوگیری از ورود آب و رطوبت به بدنه دستگاه، خودداری از کارکرد بدون وقفه و مستمر و عدم استفاده از ماشین لباسشویی در ساعت های اوج مصرف، از راهکارهای تاثیرگذار برای سالم ماندن و جلوگیری از خراب شدن برد الکتریکی و روشن نشدن ماشین لباسشویی Samsung قلمداد می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =