علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

4 علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ از مشکلات رایج و متداول این دستگاه محسوب می شود. تمیز شدن ظروف، مستلزم رسیدن آبگرم و مورد نیاز از دستگاه می باشد. ماشین های ظرفشویی با اسپری کردن آب بر روی سطح ظروف و با استفاده از مواد شوینده، کثیفی ها و چربی های روی ظروف را برطرف می کنند.

یکی از پیش نیازهای اصلی برای تمیز شدن کامل چربی ها، گرم بودن آب داخل ظرفشویی می باشد. بنابراین، گرم نشدن آب دستگاه خبر از بروز ایراد در ساختار ظرفشویی می دهد. علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند ریشه در عامل های مختلفی داشته باشد.

اگر برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود نیاز به کمک همکاران ما داشتید روی لینک کلیک کنید.

4 علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

1) خرابی برد الکترونیکی

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند از خرابی و معیوب شدن برد دستگاه ناشی شود. برد الکترونیکی قطعه ای حساس و کوچک و حائز اهمیت در ساختار داخلی ماشین ظرفشویی می باشد. این قطعه به علت اتصال داشتن با تمام قطعات داخلی، بر عملکرد و فعالیت آنها نظارت و مدیریت داشته تا برنامه شستشوی انتخابی کاربر با دقت بالا و به درستی عملیاتی شود. خراب بودن برد می تواند منجر به صدور فرمان شستشوی ظروف با آب سرد شود. به منظور رفع مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می بایست برد دستگاه تعمیر یا تعویض گردد.

روشن کردن دستگاه در زمان کم باری برق و استفاده از محافظ برق در جلوگیری از نوسانات جریان الکتریکی و متعاقب آن، خرابی برد، سوختن خازن و دیگر قطعات مهم ماشین ظرفشویی بسیار تاثیرگذار می باشد.

2) خراب شدن هیتر یا المنت ظرفشویی

در مواقعی، علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به خرابی هیتر یا المنت دستگاه مربوط می شود. این قطعه در کف ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. هیتر با استفاده از جریان الکتریکی داغ شده که در نتیجه این فرآیند دمای آب داخل مخزن دستگاه افزایش پیدا می کند. به همین جهت، خرابی هیتر یا المنت ظرفشویی علاوه بر سرد ماندن آب، موجب باقی ماندن چربی ها و لکه ها بر روی سطح ظروف می شود.

جابجایی غیر اصولی دستگاه و وارد شدن ضربه را می توان از دلایل مهم خرابی المنت ظرفشویی برشمرد. همچنین، تجمع بیش از حد رسوبات آب به بدنه هیتر نیز می تواند منجر به گرم نشدن ماشین ظرفشویی Samsung شود. جرم گیری منظم و مستمر دستگاه در رفع این مشکل کمک شایانی می نماید.

چرا اب ماشین ظرف شویی سامسونگ گرم نمیشود

چرا اب ماشین ظرف شویی سامسونگ گرم نمیشود

مقاله پیشنهادی: 5 علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

3) خراب شدن سنسور دمای آب ظرفشویی

از دیگر دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان به خرابی سنسور دمای آب اشاره نمود. پس از فعال شدن المنت و گرم شدن آب داخل ظرفشویی، سنسورهای تعبیه شده در این بخش به منظور اندازه گیری دمای آب، فعال می شوند. در ادامه، اطلاعات پردازش شده به برد الکتریکی دستگاه ارسال می گردد. در مواقعی، سنسورها اطلاعات را به صورت اشتباه به برد می رسانند. در این حالت، علی رغم سرد بودن آب، دستگاه فرآیند شستشوی ظروف را آغاز می کند.

در صورت اطمینان حاصل کردن از خرابی سنسورها، تعمیر این بخش می بایست توسط تکنسین های خبره و کاربلد انجام شود.

4) نقص فنی پمپ حرارتی

در پاره ای مواقع، ریشه و علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ را باید در بروز مشکل در پمپ حرارتی دستگاه جستجو نمود. پمپ حرارتی ظرفشویی در ثابت نگه داشتن دمای آب در نقطه مشخص، نقش بسزایی ایفا می نماید. در مواقع رسیدن دمای آب داخل مخزن دستگاه به دمای مورد نظر، از طرف برد الکتریکی فرمان اسپری شدن جریان آب بر روی ظروف صادر می شود. جابجایی و اسپری آب در میان قطعات پخش کننده، کاهش دمای آب را به دنبال دارد.

لازم به ذکر است که وظیفه جلوگیری از سرد شدن و نگه داشتن دمای آب در هنگام چرخش در دستگاه، بر عهده پمپ حرارتی می باشد. خراب شدن این قطعه کاهش دمای آب در هنگام انجام فرآیند شستشو را در پی دارد. این موضوع بر روی کیفیت تمیزی ظروف بسیار تاثیرگذار است. به طور معمول، در صورت بروز این اشکال، یک کد خطا بر روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ نمایان می شود. استفاده از خدمات تخصصی تعمیرکار ماشین ظرفشویی، از اقدامات کاربردی در جهت رفع این مشکل به شمار می رود.

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

رفع مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

1) استفاده از شوینده و نمک باکیفیت

در برخی مواقع، علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ به ته نشین شدن و جمع شدن رسوبات آب در قطعات حساس دستگاه مرتبط می شود. استفاده از نمک اصل و باکیفیت در جلوگیری از چسبیدن رسوبات به قطعات داخلی و کاهش سختی آب بسیار تاثیرگذار می باشد. به کار بردن شوینده های بی کیفیت علاوه بر افزایش سختی آب، می تواند منجر به خرابی و فرسودگی قطعات و متعاقب آن، گرم نشدن آب ظرفشویی سامسونگ شود.

2) استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

به منظور جدا شدن و رفع چربی های سرسخت و رسوبات چسبیده به قطعات داخلی، استفاده از جرم گیر ظرفشویی در بازه زمانی 6 ماه یک بار، از راهکارهای کاربردی در این زمینه می باشد. جرم گیر ظرفشویی در افزایش عملکرد مطلوب قطعاتی مانند سنسور دما، پمپ حرارتی و المنت تاثیر بسزایی برجای می گذارد.

به منظور نتیجه گیری بهتر مناسب است که در ابتدا تمامی ظروف را از داخل ظرفشویی خارج نمایید. سپس جرم گیر را به صورت وارونه و ثابت در طبقه بالای ظرفشویی قرار دهید. در ادامه درب ظرفشویی را بسته و بالاترین دمای آب را انتخاب تا دستگاه شروع به کار نماید. پس از به اتمام رسیدن فرآیند شستشو، درب ظرفشویی را باز گذاشته تا خنک و خشک گردد.

مهم ترین علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

مهم ترین علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

3) ایجاد وقفه زمانی بین انتخاب هر برنامه شستشو

استفاده پی در پی و مستمر دستگاه، می تواند دیگر علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد. همچنین، استفاده بدون وقفه احتمال آسیب وارد شدن به قطعات و عملکرد نامطلوب دستگاه را افزایش می دهد.

در این شرایط لازم است که پس از هر بار استفاده، برای مدتی درب دستگاه را باز گذاشته تا قطعات و ظروف داخل ظرفشویی خنک شوند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که ایجاد وقفه ای حدود 60 دقیقه، میان هر برنامه شستشو، کارکرد و عملکرد بهتر دستگاه را در هنگام انجام شستشوی ظروف مختلف رقم می زند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − چهار =