عیب یابی جاروبرقی سامسونگ و تمامی راهکارهای رفع آن

عیب یابی جاروبرقی سامسونگ و تمامی راهکارهای رفع آن

اگر به تازگی جاروبرقی سامسونگ را به عنوان اساسی ترین وسیله منزل خود انتخاب کرده اید، توصیه می شود که در همین ابتدای راه نحوه صحیح استفاده از آن و همچنین نگهداری اصولی آن را به خوبی فراگیرید. عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راهکارهای رفع آن نیز بسیار توصیه می شود تا در صورت بروز احتمالی اختلال در جاروبرقی سامسونگ، مشکل آن را به راحتی پیدا کرده و سریعا در جهت  رفع آن بکوشید.

در این مطلب قرار است نکاتی بسیار مهم در رابطه با نحوه استفاده و نگهداری از جاروبرقی سامسونگ و همچنین عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راهکارهای رفع آن را بیان کنیم؛ با ما همراه باشید.

نحوه عیب یابی جاروبرقی سامسونگ

جاروبرقی یکی از اساسی ترین وسایل هر خانه است؛ این وسیله برقی مهم نظافت را که اصلی ترین دغدغه هر خانه ای است را بر عهده دارد.

بنابراین خراب شدن آن مشکلات عدیده ای را برای تمام اعضای خانواده بالاخص خانم ها ایجاد می کند؛ لذا بهتر است بتوانیم عیوب جاروبرقی خود را پیدا کرده و آنها را سریعا رفع کنیم؛ چرا که بی توجهی به عیوب آن می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی تر برای جاروبرقی شود و تعمیر آن منوط به پرداخت هزینه های گزاف گردد. در ادامه به رایج ترین عیوبی که ممکن است جاروبرقی شما را درگیر کند، اشاره می کنیم و سعی بر این است که برای هر عیبی راه حل های رایج را به شما عزیزان پیشنهاد دهیم.

چرا مکش جاروبرقی سامسونگ کم شده است؟

در برخی موارد ممکن است با کاهش شدید مکش جاروبرقی مواجه شویم و دلمان برای مکش پر قدرت روزهای اول جاروبرقی خود تنگ شود! در اکثر موارد فکر می کنیم که باید با این کاهش مکش کنار بیاییم و این مسئله امری عادی است و در نتیجه ی استفاده مکرر از جاروبرقی سامسونگ ایجاد شده است اما حقیقت این است که این امر عادی نیست و در صورتی که دراز مدت به آن بی اعتنایی شود می تواند سبب سوختگی موتور جاروبرقی و آسیب های بسیار جدی شود.

کم شدن مکش جاروبرقی

یکی از مسائلی که افراد به دنبال  عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راهکارهای رفع آن هستند علت کم شدن مکش جاروبرقی آنهاست که عموما  به دلیل سوراخی لوله خورطومی دسته جاروبرقی، داغی بدنه جاروبرقی، پر شدن کیسه و کثیفی فیلترها، نیم سوز بودن موتور، گیر کردن مسیر مکش با یک شی خارجی باشد. بنابراین جهت تقویت مکش جاروبرقی تلاش کنید تمام این موارد را برطرف سازید تا مکش جاروبرقی شما مشابه روزهای اول شود.

عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راهکارهای رفع آن

چرا جاروبرقی سامسونگ سرو صدای زیادی تولید می کند؟

اساسا جاروبرقی دارای صدای بیشتری نسبت به سایر وسایل برقی منزل می باشد اما گاهی جاروبرقی صدای ناهنجار تری نسبت به حد متعارف خود ایجاد میکند که در این شرایط بایستی به سرعت موارد ذیل را بررسی کرده تا مشکل حادی برای جاروبرقی به وجود نیاید.

مقاله پیشنهادی: بررسی 6 علت صدای زیاد جاروبرقی

علت های رایج سروصدای اضافی جاروبرقی سامسونگ

ممکن است جاروبرقی دچار خرابی بلبرینگ موتور شده باشد و یا در برخی موارد شکستگی پره‌های فن جاروبرقی نیز از علل صدای ناهنجار جاروبرقی باشد. گاهی در مسیر مکش جاروبرقی شی خارجی گیر می کند و سبب افزایش صدای جارو در حین جارو کردن می شود.

ترک برداشتن بدنه جاروبرقی نیز از علت های ایجاد سرو صدای ناهنجار در جاروبرقی می باشد. توجه داشته باشید که اگر بدنه جاروبرقی شما داغ کرده است و سطح مکش آن  نیز کم شده باید به خرابی قطعات موتور شک کنید در این صورت به هیچ عنوان جاروبرقی را روشن نگذارید و سریعا آن را خاموش کرده و در اولین فرصت از مشاوره ی تعمیرکاران زبده در حوزه ی تعمیر جاروبرقی سامسونگ کمک بخواهید. خاطر نشان می گردد که در این شرایط کار کشیدن بیشتر از جاروبرقی سبب خراب تر شدن آن و تحمیل هزینه های بسیار زیاد خواهد شد.

جاروبرقی بوی سوختگی می دهد!

یکی از مسائلی که افراد به دنبال  عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راهکارهای رفع آن هستند بوی سوختگی است.

جرقه زدن موتور و یا داغ شدن بیش از حد آن از مهمترین دلایل داغی و دود کردن جاروبرقی بوده و سبب می شود که کاربر بوی سوختگی را احساس کند. گاها دلیل این مشکل خرابی تسمه، فرسودگی بلبرینگ‌ها و یا  نیم سوز شدن موتور جاروبرقی می باشد که بایستی در عیب یابی جاروبرقی مدنظر قرار داده و جهت رفع علت آن بکوشیم. برای از بین بردن دلیل بوی سوختگی جاروبرقی ابتدا باید از یک متخصص مجرب کمک بخواهیم تا با دقت تمام قطعات موتور را بررسی کند و در صورت نیاز به تعویض قطعات بپردازد.

راهکارهای رفع عیب جاروبرقی سامسونگ
چرا از جاروبرقی خاک خارج می شود؟

گاهی در هنگام نظافت  مشاهده می کنیم که جاروبرقی به جای تمیز کردن خاک زیادی را روی زمین می ریزد معمولا این مورد زمانی اتفاق می افتد که کیسه جاروبرقی پر باشد یا گاهی سوراخی لوله جاروبرقی نیز سبب ریزش خاک می گردد؛ توصیه می شود برای حل این مشکل کیسه را خالی کنید و مشکلات لوله و … را برطرف سازید.
جاروبرقی روشن نمی شود!

اگر بدون هیچ مشکل قبلی جاروبرقی شما روشن نمی شود؛ در وهله ی اول اطمینان حاصل کنید که دو شاخه آن به پریز وصل است سپس سیم جاروبرقی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سیم جاروبرقی شما سالم است اگر از جاروبرقی زیاده  از حد کار بکشید و باعث داغ شدن موتور آن شوید هم ممکن است جاروبرقی شما روشن نشود. نوسانات شدید برق ساختمان و  آب رفتن در موتور جاروبرقی نیز علل دیگر روشن نشدن جاروبرقی است.

نکات مهم در عیب یابی جاروبرقی سامسونگ + راهکارهای رفع آن

  • برای بیشتر شدن عمر جاروبرقی خود بهتر است آن را مستقیما به پریز وصل کنید و از چند راهی و سیم رابط و … به این منظور استفاده ننمایید. همچنین توصیه می شود  استفاده از جاروبرقی در ساعات کم باری مصرف برق صورت گیرد تا میزان نوسانات برق در کمترین حالت خود باشد و به دستگاه شما فشار وارد نشود.
  • همیشه بعد از پر شدن نیمی از پاکت جاروبرقی کیسه را تعویض کنید.
  • اگر جاروبرقی شما قابلیت نظافت آب و خاک را ندارد از آن برای تمیز کردن مایعات استفاده نکنید چرا که این کار ممکن است سبب سوختن موتور جاروبرقی شما شود.
  • سعی کنید برای جمع کردن خورده شیشه از جاروبرقی استفاده نکنید چون احتمال  پارگی لوله جاروبرقی را افزایش خواهد داد و سبب کاهش مکش جاروبرقی  خواهد شد.
  • هر 20 الی 30 دقیقه جاروبرقی را خاموش کنید چرا که کار کشیدن بیش از حد سبب آسیب به موتور خواهد شد.

چطور فیلتر  جاروبرقی را عوض کنیم ؟

ابتدا جاروبرقی را از پریز بکشید و خاموش کنید بعد لوله خرطومی را باز کرده و پس از بازکردن درب دستگاه، موتور و کیسه فیلتر را پیدا کنید. در مرحله بعدی فیلتر را به صورت خشابی خارج کنید و فیلتر جدید را  در جای فیلتر قبلی جای دهید.

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی

جاروبرقی ها از لحاظ کیسه جاروبرقی به دو دسته دائمی و یکبار مصرف تقسیم می شوند.
مدلهای دائمی دارای جنس ضخیم تری بوده که پس از متورم شدن بایستی آن ها را خالی کنیم.
مدلهای یکبار مصرف نازک بوده و به راحتی تعویض می شوند برای این کار ابتدا جاروبرقی را خاموش کرده و لوله جاروبرقی را خارج کنید؛ سپس دهانه کیسه را گرفته و به سمت عقب بکشید تا کیسه به صورت کشویی خارج گردد سپس دهانه کیسه تمیز را در جای خود فیکس کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − نه =