مشکلات رایج ظرفشویی سامسونگ

مشکلات رایج ظرفشویی سامسونگ

علل خرابی‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ  خرابی‌های آن‌را به صورت  خطا بر روی نمایشگر  LCD نشان می‌دهد، تا تعمیرکار یا کاربر بتواند براحتی علت بروز عیب را تشخیص دهد. به همین دلیل این نمایشگر در جهت عیب یابی و مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک شایانی انجام می‌دهد. از مهمترین مشکلات رایج ظرفشویی سامسونگ نام خواهیم برد:

 1. روشن نشدن ماشین ظرفشویی
 2. تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی
 3. صدای غیر طبیعی از دستگاه
 4. خیس بودن ظروف
 5. وارد نشدن آب به مخزن
 6. کثیف بودن ظروف
 7. نشت آب
 8. باز شدن بی‌دلیل درب ماشین ظرفشویی
 9. گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی
 10. روشن بودن چراغ نمک یا جلا دهنده
 11. عمل نکردن دکمه‌ها

که به ترتیب در زیر راهنمایی‌های لازم برای عیب یابی و مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی سامسونگ توضیح داده می‌شود.

اگر برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود به کمک همکاران ما نیاز دارید، روی لینک کلیک کنید.

1) روشن نشدن ماشین ظرفشویی

در صورتی که با فشار دادن دکمه خاموش/روشن،  ماشین ظرفشویی روشن نشد و یا شروع به انجام برنامه شستشو نکرد، در درجه اول باید از وجود برق در پریز برق و سالم بودن دو شاخه مربوطه مطمئن گردید و در صورت وجود عیب در آن‌ها نسبت به رفع آن اقدام گردد ولی اگر مشکلی در برق ورودی به ماشین ظرفشویی وجود نداشت به احتمال زیاد مشکل از برد اصلی می‌باشد که باید از طریق تعمیرکار مربوطه مشکل حل گردد.

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

 

2) تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

سرعت پایین تخلیه آب و یا عدم تخلیه آب از ماشین ظرفشویی بعد از اتمام برنامه شستشو نشان از وجود مشکل در مسیر تخلیه آب دارد . برای رفع این مشکل لازم است فیلتر ماشین ظرفشویی باز شده و با آب گرم و صابون تمیز گردد. در صورت حل نشدن مشکل باید تمام مسیر تخلیه آب کنترل گردد تا اطمینان حاصل شود که اگر موادی با سایز درشت در مسیر تخلیه آب قرار دارد مسیر بطور کامل تخلیه گردد. از نکات مهم جهت جلوگیری از بروز این مشکل جرم گیری ماشین ظرفشویی بطور منظم می‌باشد.

3) صدای غیر طبیعی از دستگاه

اگر صدای غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی در همان ابتدای روشن نمودن ماشین ظرفشویی به گوش برسد ناشی از درست نچیدن ظروف در داخل ماشین و یا خرابی موتور شستشو می باشد ولی اگر در زمان تخلیه آب از ماشین ظرفشویی این صدا به گوش برسد ناشی از خرابی پمپ تخلیه و یا وجود داشتن چیزی در آن می‌باشد.

4) خشک نشدن ظروف

اگر در پایان برنامه ماشین ظرفشویی، ظروف هنوز خیس بودند ممکن است مایع جلا دهنده ماشین تمام شده باشد که این مشکل از طریق نمایشگر LCD نشان داده می‌شود در غیر این‌صورت این مشکل ناشی از فن حرارتی ماشین ظرفشویی می‌باشد. در این‌جا عیب یابی و مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی سامسونگ توسط نمایشگر دستگاه کمک شایانی به رفع عیب می‌نماید

5) وارد نشدن آب به مخزن

دلایل بوجود آمدن این مشکل می‌تواند ناشی از:

 • مسدود بودن شیر برقی
 • تا خوردگی شلنگ آب ورودی
 • کم بودن فشار آب لوله کشی

نکته: باشد که اکثر این موارد توسط کاربر قابل رفع می‌باشد

کثیف بودن ظروف

کثیف بودن ظروف

 

6) کثیف بودن ظروف

دلایل  متعددی برای  چنین مشکلی وجود دارد که عبارتند از :

 • کثیف بودن فیلترهای کف دستگاه
 • خرابی المنت گرم کننده آب
 • مسدود بودن آبفشان‌ها
 • استفاده از نمک و مایع جلادهنده غیر استاندارد

موارد مذکور با استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی قابل رفع می باشد. توجه به نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ جهت عیب یابی و مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی سامسونگ در این‌جا نقش اساسی خود را نشان می‌دهد. در صورت  برطرف نشدن،  این عیب می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 • خرابی هیتر
 • خرابی موتور تقسیم آب

نکته: باشد که این موارد توسط متخصص قابل رفع می‌باشد

7) نشت آب

علت بروز این مشکل می‌تواند ناشی از پارگی شلنگ تخلیه ، قطع شدن اتصالات درونی جت پمپ ، ایرگاید و کابین باشد. این مشکل در حین انجام برنامه شستشو اتفاق می‌افتد و با خطا در نمایشگر LCD ماشین ظرفشویی همراه است که این امر نقش نمایشگر LCD  در جهت عیب یابی و مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی سامسونگ را نشان می‌دهد.

8) باز شدن بی‌دلیل درب ماشین ظرفشویی

در صورتی که در حین اجرای برنامه شستشو درب ماشین ظرفشویی بدون دلیل باز می‌شود مشکل می‌تواند ناشی از خرابی لولا‌های درب ماشین ظرفشویی باشد در صورتی‌که مشکل حل نگردد، امکان نشت آب به بیرون می‌تواند اتفاق بیفتد و هم‌چنین خرابی‌های دیگری را  برای ماشین ظرفشویی به دنبال خواهد داشت.

9) گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی

گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی ناشی از خرابی المنت گرم کننده و یا خرابی هیدرواستات است که باعث تمیز نشدن ظروف ، پاک نشدن کامل چربی‌های روی ظروف و پایین آمدن کیفیت شستشوی ظروف می‌گردد که باید جهت رفع این مشکل نسبت به تعمیر یا تعویض قطعات مذکور اقدام گردد.

10) روشن بودن چراغ نمک یا جلا دهنده

در بعضی مواقع با وجود جلادهنده و نمک ماشین ظرفشویی چراغ اخطار اتمام این مواد روشن می‌گردد. در این زمان لازم است ابتدا مخزن مربوطه کاملا پر گردد و با قاشقی چوبی این مواد را به هم زده تا قسمت‌های مختلف مخزن پر گردد در صورتیکه باز چراغ اخطار خاموش نشد باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. در این‌جا روشن شدن چراغ اخطار جهت عیب یابی و مهمترین خرابی های ماشین ظرفشویی سامسونگ نقش بسزایی دارد.

عمل نکردن دکمه‌ها

عمل نکردن دکمه‌ها

11) عمل نکردن دکمه‌ها

در صورت عمل نکردن دکمه‌های روی ماشین ظرفشویی به احتمال زیاد قفل کودک ماشین ظرفشویی فعال می‌باشد بهتر است این ویژگی با فشردن دکمه‌های مربوطه غیر فعال گردد . در صورت برطرف نشدن مشکل به احتمال زیاد این دکمه‌ها کارایی خود را در اثر فرسودگی و یا استفاده اشتباه از دست داده‌اند که باید برای رفع مشکل از تعمیر کار مربوطه کمک بگیرید تا دکمه‌ها تعویض گردد. همچنین برای افزایش عمر این دکمه‌ها لازم است موارد زیر رعایت گردد.

 • جلوگیری از ورود رطوبت به داخل دکمه‌ها
 • ممانعت از بازی کردن بچه ها با این دکمه‌ها
 • فشار ندادن پی در پی و بی دلیل این دکمه‌ها

با توجه به نکات شرح داده شده در بالا،  در صورتی‌که  با هر یک از مشکلات مذکور برخورد کردید به راحتی می‌توانید علت آن را پیدا کنید و برای رفع آن اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 2 =