معرفی ارور H2 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + روش رفع

معرفی ارور H2 ماشین لباسشویی دوو2

ارور H2 ماشین لباسشویی دوو یکی از انواع ارورهای رایج است که احتمالا شما هم با آن مواجه شده اید. این مشکل زمانی رخ می دهد که آب لباسشویی به مقدار کافی گرم نشده باشد.

دلایل مختلف دیگری نیز می ‌تواند سبب بروز این کد خطا گردد.
از این رو، هر کاربری باید تا حدودی در این زمینه آگاهی داشته باشد. پس بهتر است ادامه مطلب را حتما بخوانید تا اطلاعاتی را در رابطه با ارور H2 ماشین لباسشویی دوو کسب نمایید.

معرفی ارور H2 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + روش رفع

آشنایی با کد ارور H2 ماشین لباسشویی دوو

همانطور که می دانید، کد ارور یا همان کد خطا متشکل از یک عدد و حروف انگلیسی می باشد که هر کدام پیغام مختص به خود را نمایش می دهند.
در حقیقت هنگامی که ارور لباسشویی دوو روی می دهد، صدای هشدار خاصی به گوش می رسد تا کاربر هرچه سریع تر متوجه ایراد در دستگاه و توقف برنامه شستشوی آن شود.

در چنین مواقعی بهترین کار این است که به محض متوجه شدن بروز خطا، ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و سپس اقدام به برطرف کردن مشکل مربوطه نمایید.
لازم به ذکر است که در بسیاری موارد ایراد به وجود آمده به آسانی رفع می گردد و نیاز به اقدام خاصی نمی باشد. در مواقعی نیز مشکل ایجاد شده به گونه ای است که حتما باید توسط متخصصین حرفه ای و کاربلد شناسایی و برطرف شود.

در ادامه این مطلب به مهمترین عوامل بروز ارور H2 ماشین لباسشویی دوو که مربوط به سیستم گرم کننده آب دستگاه است، می پردازیم.

وجود ایراد در برد دستگاه

یکی از عواملی که موجب بروز ارور H2 ماشین لباسشویی دوو می گردد، خرابی و یا وجود ایراد در برد دستگاه می باشد.

از آنجایی که وظیفه برد، مدیریت فعالیت‌ ها است، لذا خرابی آن سبب ایجاد مشکلاتی از قبیل عدم تخلیه، عدم آبگیری و خشک نکردن دستگاه می شود.
در واقع این قطعه دستور آغاز و پایان کار را برای تمامی قطعات داخلی با برقراری اتصالات الکترونیکی مربوطه صادر می نماید.

ناگفته نماند که در بعضی مواقع نیم سوز شدن برد دستگاه سبب تحلیل نادرست اطلاعات دریافتی از سنسور دمای آب می شود که به صورت اشتباه ارور لباسشویی دوو را نشان می دهد.

ذکر این نکته از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که تعمیر و یا تعویض برد دستگاه نیازمند اطلاعات بسیار دقیق و ابزار تخصصی می باشد.
بر این اساس، اکیدا توصیه می شود که جهت تعمیرات ماشین لباسشویی خود حتما با نمایندگی های مجاز لباسشویی دوو تماس حاصل نمایید تا تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه در کوتاهترین زمان ممکن مشکلات بوجود آمده را رفع کنند و شما بتوانید همچون گذشته به نحو مطلوبی از دستگاه خود استفاده نمایید.
همچنین اگر نیاز به تعویض قطعه ای باشد، این تعمیرکاران از قطعات اورجینال استفاده می کنند. 

به طور کلی عدم استفاده از ماشین لباسشویی در اوج مصرف برق یک مورد مهم جهت افزایش عمر مفید برد به شمار می آید و از نیم سوز شدن آن نیز جلوگیری به عمل می آورد.

آشنایی با کد ارور H2 ماشین لباسشویی دوو

خراب شدن هیتر

معمولا افزایش دمای آب در ماشین لباسشویی، باعث پاکیزگی بیشتر لباس‌ ها می شود. علاوه بر آن، لکه ها و چربی ها را سریع تر از سطح لباس می زداید.
بنابراین کاربر می تواند به تنظیم میزان گرمای آب دستگاه و یا انتخاب برنامه شستشوی مناسب بپردازد.

در این میان، هیتر وظیفه داغ شدن آب را بر عهده دارد. این قطعه کاربردی که در کف دستگاه قرار دارد، توسط  نیروی برق شروع به داغ شدن می کند.
آب موجود در دیگ نیز گرم شده و هنگامی که به دمای مورد نظر رسید، فرمان خاموش شدن هیتر از طریق برد دستگاه به المنت داده خواهد شد.

باید بدانید که خرابی هیتر موجب می شود که دما به حد مورد نظر نرسد و سنسور دمای آب این مورد را به برد دستگاه گزارش دهد.
در نتیجه برنامه شستشو متوقف می شود و ارور H2 ماشین لباسشویی دوو ظاهر می گردد که جهت رفع آن باید از تکنسین مجرب در این زمینه بهره گرفت تا تعمیر، جرمگیری و یا تعویض آن به درستی صورت پذیرد.

البته در مواردی نیز ممکن است این کد خطا به علت خرابی المنت دستگاه باشد که با بررسی دمای آب مشخص می گردد.
اگر دست خود را روی درب شیشه ای قرار دهید و شیشه کاملا سرد باشد، به احتمال خیلی زیاد، ایراد مربوط به المنت ماشین لباسشویی می باشد و باید در اسرع وقت برطرف شود.

پیشنهاد می کنیم که از مواد شوینده مرغوب و اصل بهره بگیرید تا عمر المنت‌ لباسشویی شما تا حد زیادی افزایش یابد و به صورت مکرر نیاز به تعمیر دستگاه نباشد. زیرا پودر های نامرغوب سبب بالا بردن سختی آب و کاهش کیفیت آن می گردد.

قطع شدن اتصالات الکترونیکی برد دستگاه با هیتر

همانطور که بیان نمودیم، برد دستگاه با استفاده از اتصالات الکترونیکی بین قطعات، کار دریافت اطلاعات و ارسال دستورها را انجام می ‌دهد.
پس در صورت قطعی میان المنت و برد و یا سنسور دمای آب، بروز کد ارور H2 ماشین لباسشویی دوو وجود دارد که باید مد نظر خود قرار دهید.
جهت رفع آن نیز باید به بررسی دقیق سیم های برد به المنت و سنسور دستگاه بعد از باز نمودن پنل جلویی نمود.

اگر سیم ها دچار فرسودگی یا پوسیدگی شده باشند، باید به صورت کامل تعویض گردند. در صورت جدا بودن سیم‌ ها نیز باید آنها را دوباره به جای اولیه خود وصل کرد.
در این خصوص، کیفیت بالای سیم ها بسیار حائز اهمیت می باشد که باید دقت لازم را در این زمینه به عمل آورید. استفاده زیاد از ماشین لباسشویی و جابجایی غیر اصولی آن را می توان از موارد مهم خرابی زود هنگام اتصالات دانست.

احتمال دارد که ارور H2 ماشین لباسشویی دوو به علت وجود رسوب بر روی قطعات داخلی باشد

وجود رسوب بر روی قطعات داخلی

احتمال دارد که ارور H2 ماشین لباسشویی دوو به علت وجود رسوب بر روی قطعات داخلی باشد. سختی بالای آب را می توان از مهم ترین دلیل ایجاد رسوب دانست.

یکی از اقدامات مهمی که سبب افزایش عمر قطعات داخلی دستگاه مانند هیتر و ترمیستور می شود، جرم گیری مکرر و به موقع دستگاه می باشد.

برای انجام این کار بهتر است که هر سه ماه یک بار جرم گیر مخصوص ماشین لباسشویی را داخل دیگ آن بریزید و با انتخاب یک برنامه بلند مدت و تنظیم دستگاه بر روی آب داغ، جرم های موجود را از بین ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =