آموزش نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی در فرآیند شستشوی ظروف مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. جلوگیری از جمع شدن رسوبات و لکه ها بر روی سطح ظروف، از مهم ترین مزایای استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی محسوب می شود.. استفاده از نمک با هدف از بین بردن جنس سختی آب صورت می گیرد. همچنین، نمک موجب شستشوی رزین های داخل ظرفشویی می شود. بر همین اساس، نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی برای کاربران از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

اگر برای تعمیر ماشین ظر فشویی سامسونگ خود نیاز به کمک همکاران ما دارید روی لینک کلیک کنید.

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی در افزایش فرآیند شستشوی ظروف بسیار تاثیرگذار و موثر است. این پروسه در طی چند مرحله مختلف انجام می شود. به طور معمول، در دستگاه های ماشین ظرفشویی یک قسمت مخصوص برای ریختن نمک در نظر گرفته شده است. این قسمت با عنوان انگلیسی Salt بر روی دستگاه مشخص شده است. در مرحله نخست ریختن نمک در ماشین ظرفشویی می بایست درب قسمت مخصوص نمک را باز نمایید. در مرحله دوم، قیف را بر روی محفظه نمک گذاشته و داخل آن را پر از نمک کنید.

نکته مهم: در هنگام ریختن نمک، بالای دریچه می بایست به اندازه دو بند انگشت فضا لحاظ شده باشد. بنابراین، میزان نمک ماشین ظرفشویی باید به اندازه دو بند انگشت با قسمت فوقانی دریچه فاصله داشته باشد.

در مرحله سوم نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی می بایست به بستن درب مخصوص محفظه اقدام نمایید. در مرحله آخر، باید از خاموش شدن نشانگر مخصوص نمک اطمینان حاصل نمود.

نکته: به منظور جلوگیری از چسبندگی، نمک ماشین ظرفشویی باید در جای خشک، خنک و به دور از تابش نور آفتاب نگهداری شود.

ضمنا، برای انتخاب نمک مناسب برای ماشین ظرفشویی، مناسب است که با توجه به نوع و برند دستگاه به سایت تولید کننده آن مراجعه نموده و نمک مخصوص را بر اساس کیفیت و سلیقه انتخاب نمایید.

علت استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

علت استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

مقاله پیشنهادی: 5 علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

روش‌ تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصل از تقلبی

اصل و اورجینال بودن نمک مخصوص ماشین ظرفشویی علاوه بر ارتقای سطح کیفی شستشو، مانع از بروز مشکل برای قطعات دستگاه می شود. ایجاد سختی آب، خش افتادن و کدر شدن ظروف و صدمه زدن به دستگاه، از تاثیرات نامطلوب و مخرب استفاده از نمک بی کیفیت و تقلبی به شمار می رود. همچنین، برای از بین بردن لکه‌ها و چربی ها و برق انداختن ظروف، استفاده از نمک اصل کمک شایانی می نماید.

راهنمای تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصلی

  • رنگ و شکل مطلوب نمک: نمک ماشین ظرفشویی اصل غالبا به صورت دانه های برفی به رنگ سفید و شفاف می باشد. از سوی دیگر، نمک تقلبی و بی کیفیت، به صورت کدر و غیر سفید است. به این موضوع در هنگام و نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی باید توجه ویژه ای مبذول داشت.
  • میزان حل شوندگی: نمک های غیر اصل دارای درصد حل شوندگی بیشتری در سطح آب هستند. این امر موجب ایجاد املاح و کدر شدن رنگ آب می شود.
  • نام برند تولیدکننده: برخی از افراد سودجو در نام و املای صحیح و حروف برندهای تولیدکننده نمک معتبر تغییر ایجاد می کنند. به همین جهت، در هنگام خرید باید این موارد را مد نظر قرار داد. همچنین، خرید برندهای غیر معتبر و ناشناخته هرگز توصیه نمی شود.
  • بازه قیمت: توجه به قیمت و وزن جعبه، از دیگر روش های تشخیص نمک اصل از تقلبی می باشد. وزن جعبه باید استاندارد و بدون کسری باشد.
  • ارزیابی ظاهری محصول: منحصر به فرد بودن شکل ظاهری، کیفیت و رنگ جعبه، حکایت از اصل بودن نمک ماشین ظرفشویی دارد. ضمنا، بررسی محل باز شونده، تاریخ تولید و انقضاء و کشور و برند تولید کننده، در تشخیص اصل بودن نمک ماشین ظرفشویی بسیار کمک کننده می باشد.
  • جستجو در اینترنت: سرچ کردن در سایت های فروش آنلاین و معتبر می تواند مصرف کننده را از اصل و اورجینال و باکیفیت بودن نمک ماشین ظرفشویی مطمئن سازد. ضمنا، مشاهده تبلیغات مختلف در سایت های گوناگون تضمین کننده اصل و اورجینال بودن محصول نمی باشد. استفاده از سایت های معتبر، مجاز و شناخته شده، از بهترین راهکارها در این زمینه تلقی می گردد.
چگونه نمک داخل ماشین ظرفشویی بریزیم

چگونه نمک داخل ماشین ظرفشویی بریزیم

بهترین جایگزین نمک ماشین ظرفشویی

در مواقع عدم دسترسی به نمک ماشین ظرفشویی از چه موادی می توان به جای آن استفاده نمود؟ این سوالی که در ذهن بسیاری از مصرف کنندگان دستگاه های ماشین ظرفشویی به صورت یک علامت سوال باقی مانده است. در مواقع مواجه شدن با این مورد، مناسب است که هیچ ماده ای را جایگزین نمک دستگاه ماشین ظرفشویی نکنید. در واقع، بهتر است که ماشین ظرفشویی بدون استفاده از نمک مخصوص روشن نشود. با این وجود، در برخی از مواقع می تواند به جای نمک از قرص ها و پودرهای مخصوص شستشو استفاده نمود.

لازم به ذکر است که نمک ماشین ظرفشویی کلارو، فینیش، لودویک و نمک ماشین ظرفشویی ناتار اکتیو شده، از برندهای معروف و معتبر نمک ماشین ظرفشویی به شمار می روند. بنابراین، در هنگام خرید نمک ماشین ظرفشویی می توان انتخاب خود را از میان این برندها انجام داد.

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

علت استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

از بین بردن جنس سختی آب، از مهم ترین مزایای استفاده از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی قلمداد می گردد. نمک ماشین ظرفشویی با کاهش جنس سختی آب، از تیرگی و خش افتادن ظروف مختلف جلوگیری می کند. کاهش رسوبات آهکی را می توان از دیگر مزایای نمک ماشین ظرفشویی برشمرد. رسوبات آهکی به تدریج موجب گرفتگی و انسداد مسیر آب ظرفشویی می شوند. این موضوع در هنگام پمپاژ آب با فشار بالا، موجب فشار وارد شدن زیاد به موتور دستگاه شده که این امر کاهش طول عمر مفید ظرفشویی را به دنبال دارد.

ناگفته نماند که هر ماشین ظرفشویی دارای یک بخش با عنوان رزین می باشد. از بین بردن خاصیت کششی سطح آب، از مهم ترین وظایف این بخش تلقی می گردد. از سوی دیگر، وجود املاح و ناخالصی در آب، به تدریج و در طول انجام فرآیند شستشوی ظروف، موجب ایجاد رسوبات در بخش رزین می شود. بر همین اساس، استفاده از نمک ماشین ظرفشویی از بهترین و موثرترین راهکارها برای از بین بردن کامل رسوبات ایجاد شده در بخش رزین دستگاه می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + سه =