ارورها و کد خطاهای یخچال سامسونگ

کد خطاهای یخچال سامسونگ

کد خطاهای یخچال سامسونگ

در صورت وجود مشکل در هر یک از قطعات یخچال سامسونگ  این اشکال در صفحه نمایشگر یخچال به صورت ارور و یک خطای مشخص نمایش داده می‌شود. در نتیجه این امکان به کاربر و تعمیرکار داده می‌شود که با سرعت به تعمیر یا تعویض قطعه معیوب اقدام کند. در این مقاله بطور کامل کلیه کد خطاها و ارور یخچال سامسونگ + راه‌های رفع آن توضیح داده می‌شود. به طور خلاصه کد خطا‌ها و ارور عبارتند از:

 • کد خطای  E۱ یا SE
 • کد خطای E۴
 • کد خطای E۵
 • کد خطای E۶
 • کد خطای E۸
 • کد خطای E۲۳
 • کد خطای E۲۵
 • کد خطای E۳۳
 • کد خطای E۳۹
 • کد خطای E۴۰
 • کد خطای E۷۱
 • کد خطای E۸۴ یا C۸۴
 • کد خطای E۸۵ یا E۸۶
 • کد خطای RD

که در ادامه توضیح کامل کلیه کد خطاها و ارور یخچال سامسونگ + راه‌های رفع آن شرح داده می‌شود.

اگر برای تعمیر یخچال ساسمونگ به کمک همکاران ما نیاز دارید روی لینک کلیک کنید!

کد خطای se or e1

کد خطای  E۱ یا SE

علت این خطا  قطع برق یخچال سامسونگ می‌باشد برای رفع خطای مذکور لازم است به مدت ۱۰ ثانیه دکمه‌های lighting و power save را فشار داده تا کد خطا پاک شود.  همچنین می‌تواان  از طریق فشار دادن هم‌زمان دکمه‌های Freezer و Fridge به مدت ۱۰ ثانیه تا کنترل پنل یخچال را ریست کرده  تا ارور  مربوطه بر روی صفحه نمایشگر پاک شود

کد خطای e4

کد خطای E۴

علت نمایش این کد خطا می‌تواند:

 1. شل شدن سیم‌های سنسور دیفراست فریزر
 2. خرابی سنسور دیفراست فریزر

باشد. به همین دلیل لازم است ابتدا سیم‌ها کنترل گردد و در صورت وجود مشکل رفع عیب گردد. همچنین اگر مشکل از خرابی قطعه سنسور دیفراست فریزر باشد باید نسبت به تعویض قطعه اقدام گردد تا ارور دستگاه پاک شود.

کد خطای e5

کد خطای E۵

این کد خطا، وجود مشکل در یخساز یا خرابی دیفراست یخچال سامسونگ را نشان می‌دهد. هم‌چنین علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌تواند ناشی از خرابی قطعه یخ‌ساز باشد. برای رفع مشکل ابتدا یخ‌ساز، سیم یخچال و حسگر یخ  باید کنترل گردد. در صورت خرابی،  قطعه یخ‌ساز تعویض گردد. در صورتی که مشکل برطرف نشود باید نسبت به تعویض یخ‌ساز اقدام گردد.

کد خطای e6

کد خطای E۶

خطای سنسور محیطی یخچال که بعد از قطعی برق اتفاق می‌افتد باعث نمایش این خطا در صفحه نمایشگر یخچال سامسونگ می‌شود و از معمول‌ترین خطا‌ها در کلیه کد خطا‌ها و ارور یخچال سامسونگ‌ + راه‌های رفع آن می‌باشد.  برای پاک کردن این  ارور  می‌توان یخچال را  ری‌استارت کرد. هم‌چنین برای رفع این خطا باید هم‌زمان به مدت ۱۵ ثانیه کلیدهای power cool و power Freeze را فشار داد تا ارور یخچال سامسونگ پاک گردد.

کد خطای e8

کد خطای E۸

آسیب دیدگی سنسور یخ‌ساز یخچال سامسونگ باعث نمایش این ارور می‌شود. هم‌چنین غیرفعال بودن این سنسور و یا وجود قطعی در آن باعث نمایش این ارور می‌تواند باشد. برای رفع عیب باید از تعمیرکار جهت تعویض قطعه کمک گرفت.

کد خطای e32

کد خطای E۲۳

یکی از کلیه کد خطا‌ها و ارور یخچال سامسونگ‌ + راه‌های رفع آن کد خطای E۲۳ می‌باشد.  وجود مشکل در فن کندانسور دستگاه و یا ایراد در صفحه کنترل یخچال باعث نمایش کد خطای E۲۳   می‌شود. برای رفع این خطا عملکرد فن یخچال باید کنترل گردد و در صورت عدم اتصال برق و کارکرد درست قطعه، باید فن را تعویض کنید.  ولی در صورت عدم وجود مشکل در فن لازم است با استفاده از مولتی متر صفحه کنترل و سیم‌های یخچال چک گردد تا در صورت وجود مشکل توسط تعمیرکار رفع عیب شود.

کد خطای e25

کد خطای E۲۵

این خطا مربوط به خطای سنسور دیفراست یخچال سامسونگ می‌باشد. برای رفع این ارور باید یخچال ری‌استارت گردد. در صورت رفع نشدن ارور باید قطعات ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد الکترونیکی کنترل گردد و برای تعمیر یا تعویض قطعه از تعمیرکار کمک گرفت. هم‌چنین وجود این مشکل باعث برفک زدن یخچال فریزر می‌شود.  هم‌چنین در تصویر زیر کلیه کد خطا‌ها و ارور یخچال سامسونگ+ راه‌های رفع آن نشان داده شده است.

کد خطای e33

کد خطای E۳۳

نمایش کد خطا E۳۳  یخچال سامسونگ به دلایل زیر می‌باشد:

 1. مشکل در قطعه گرمکن لوله پرکن آب دستگاه  که معمولاً به دلیل تغییر مکان یخچال این ارور نمایش داده می‌شود. برای رفع این خطا باید یخچال سامسونگ ریست گردد. برای ریست کردن یخچال لازم است کلید lighting (روشنایی) و  power save (ذخیره انرژی) را به صورت همزمان به مدت ۱۰ ثانیه فشار داد.
 2. ایراد و تخریب عایق یخچال می‌باشد که برای رفع عیب باید از تعمیر کار یخچال کمک گرفت. لازم به ذکر است هر گونه دستکاری باعث ذوب شدن عایق فومی یخچال گردیده که این مشکل باعث افزایش هزینه تعمیرات می‌گردد.

کد خطای e39

کد خطای E۳۹

وجود مشکل در حسگر یخ‌ساز و یا کمبود آب در یخ‌ساز دستگاه باعث بوجود آمدن این خطا می‌باشد. برای رفع این خطا ابتدا تمام اتصالات یخ‌ساز دستگاه و سیم‌های رابط را بررسی و کنترل گردد.  در صورت خرابی قطعه یخ‌ساز باید از تعمیرکار جهت تعویض قطعه کمک گرفت.

کد خطای e40

کد خطای E۴۰

یکی از کلیه کد خطا‌ها و ارور یخچال سامسونگ + راه‌های رفع آن  کد خطای E۴۰ می‌باشد که ناشی از وجود مشکل در فن محفظه یخ یخچال  می‌باشد. برای بررسی گرم شدن یخچال و علت آن باید نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه توسط  تعمیرکار اقدام کرد.

کد خطای e71

کد خطای E۷۱

خرابی سنسور دمای دستگاه باعث نمایش این کد خطا می‌گردد. هم‌چنین این مشکل باعث افزایش بیش از اندازه دمای یخچال شده و مشکلات دیگری از قبیل یخ زدن و انجماد مواد غذایی در یخچال فریزر را پیش می‌آورد.  برای رفع مشکل باید نسبت به تعویض سنسور توسط تعمیرکار اقدام کرد.

کد خطای e84

کد خطای E۸۴ یا C۸۴

قفل شدن روتور یخچال سامسونگ باعث نمایش این کد خطا  می‌باشد. در صورت مواجه شدن با این کد خطا‌ها باید جهت رفع عیب از  تعمیرکار کمک گرفت.

کد خطای e85

کد خطای E۸۵ یا E۸۶

علت نمایش این کد‌های خطا قطعی برق و بی‌ثباتی جریان در مبدل PDA می‌باشد برای رفع ارور می‌توان یخچال را ریستارت کرده  تا ارور پاک شود یا یخچال  را از برق جدا کرده و ۵ دقیقه بعد وصل کنید تا یخچال ریست شود

کد خطای erd

کد خطای RD

از مهم‌ترین خطا‌ها در بین کلیه کد خطا‌ها و ارور یخچال سامسونگ + راه‌های رفع آن  کد خطای RD می‌باشد. قطعه دمپر یخچال سامسونگ بین دریچه یخچال و فریزر می‌باشد و وظیفه انتقال سرما از فریزر به یخچال را دارد. در صورتی که قطعه دمپر دارای اشکال باشد باعث کاهش دما در دستگاه خواهد گردید و علت نمایش این ارور نیز به خاطر یخ‌زدگی دمپر یخچال می‌باشد. همچنین دمای‌ایده‌آل برای یخچال ۳ درجه سانتی‌گراد و یا مثبت ۳۸ درجه فارنهایت و برای فریزر منفی ۱۹ درجه سانتی‌گراد و یا منفی ۲ درجه فارنهایت می‌باشد. در صورتی‌که دما خارج از حد نرمال باشد باید از تعمیرکار کمک گرفت تا مشکل سریع‌تر برطرف گردد.

مقاله پیشنهادی: انواع مدل‌های یخچال سامسونگ و مقایسه آن ها

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =