تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

توضیحات تکمیلی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از دستگاه هایی که امروزه در اکثر خانه ها دیده می شود، ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی برند سامسونگ از جمله بهترین دستگاه های موجود در بازار هستند، اما حتی همین دستگاه های قدرتمند نیز گاهی با اشکال روبرو می شوند. در صورت نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود کافی است با ما تماس بگیرید و با اعلام مدل دستگاه خود و اشکال پیش آمده، درخواست خود برای اعزام تکنسین را ثبت کنید.

همچنین می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ وارد سایت تعمیرکار برتر شده و در قسمت ثبت درخواست، فرم مربوطه را پر کنید تا در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس بگیرند.

رایج ترین ایرادات ماشین ظرفشویی سامسونگ

در واقع اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ داشته باشید، متوجه می شوید که خیلی زود دچار اشکال می شود. مهم ترین ایراداتی که معمولا مشتریان عنوان می کنند، عبارتند از تمیز شسته نشدن ظرف ها، لک افتادن روی ظرف ها، جمع شدن آب در دستگاه و یا برق داشتن بدنه دستگاه.

اولین و مهم ترین نکته ای که قبل از پرداختن به رایج ترین ایرادات ماشین ظرفشویی سامسونگ باید به آن توجه کنیم، آن است که حتما باید قبل از چیدن ظرف ها در باکس ماشین ظرفشویی خود، آنها را تمیز کنید. این نکته اهمیت فوق العاده زیادی دارد. دلیل آن هم این است که در صورت باقی مانده هرگونه آثار غذا، از جمله خرده برنج، تکه های استخوان مرغ، تیغ ماهی، خلال دندان و غیره بر روی ظرف ها دستگاه خیلی زود دچار اشکال می شود. در واقع با وجود چنین موادی، وقتی ظرفشویی طی انجام فرایند شستشو، سعی می کند آب کثیف را از دستگاه خارج کند، این مواد نیز به همراه آب وارد قسمت مخزن می شوند که در زیر ماشین ظرفشویی شما قرار دارند. ممکن است مقداری از این مواد به همراه آب از مخزن خارج شوند، ولی واقعیت این است که بخش عمده ای از آنها باقی مانند.

دفعه بعد که ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را روشن می کنید تا ظرف ها را بشوید، این مواد که در قسمت مخزن زیر ظرفشویی گیر کرده اند، به پروانه های جت پمپ و موتور دستگاه می چسبند و میان آنها گیر می کنند. همین امر باعث می شود که عملکرد موتور با اشکال روبرو شود، شستشوی صحیح و اصولی ممکن نباشد و موتور نتواند آب را با قدرت تمام به همه قسمت های دستگاه برساند. این یکی از رایج ترین و اصلی ترین اشکالاتی است که مشتریان مجبور می شوند به خاطر رفع آن و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود به تعمیرکار مراجعه کنند.

ایراد رایج دیگری که معمولا منجر به حضور تکنسین برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ می شود، مربوط به پمپ تخلیه می باشد. در واقع این اشکال هم مربوط به همان خرده های باقی مانده غذاست. این خرده ها همچنان با بی توجهی کاربر در پمپ تخلیه دستگاه باقی مانده و از آن خارج نمی شوند. این امر پس از مدتی باعث می شود که بوی به شدت بدی از دستگاه به مشام برسد. در چنین حالتی باید پمپ تخلیه را باز کرده و آن را تمیز و در صورت نیاز تعمیر کرد.

سومین ایراد رایج در مورد ماشین ظرفشویی سامسونگ، ایجاد لکه بر روی ظرف هاست. در واقع وقتی کار شستشوی ماشین ظرفشویی تمام می شود و کاربر درب ماشین را باز می کند، متوجه می شود که بر روی ظرف هایی که شسته اند لکه هایی وجود دارد. اگر این لکه ها مربوط به چربی غذا باشند، به خاطر اشکال در عملکرد موتور دستگاه ماشین ظرفشویی سامسونگ است. معمولا هم عملکرد موتور دستگاه به خاطر گیر کردن خرده های غذا در آن به وجود می آید.

اما اگر لکه هایی که بر روی ظرف ها مشاهده می شود، لکه های سفید رنگی باشند، معنای آن این است که درب مخزن نمک و یا شاید کل مخزن نمک خراب شده و به این ترتیب نمک از دستگاه خارج می شود.

یکی دیگر از مهم ترین ایراداتی که معمولا از ماشین ظرفشویی سامسونگ گرفته می شود، وجود برق در بدنه آن است. حقیقت این است که اکثر دستگاه های ظرفشویی برندهای مختلف دچار این اشکال هستند. اما برای رفع اشکال و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید متخصصی که به خوبی با برق هم آشنا باشد در محل حاضر شده و بررسی کند که در کدام قسمت از دستگاه بیشتر از بقیه قسمت ها برق تولید می شود. این برق اضافی به بدنه دستگاه منتقل شده و باعث می شود بدنه دستگاه برق دار شود. تکنسین ماهر می تواند با انجام بررسی ها، با استفاده از سیم ارت، برق قسمت مورد نظر را کنترل کند.

هزینه‌ی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

اجازه دهید قبل از هرچیز به این نکته اشاره کنیم که هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در برابر تعمیر سایر لوازم خانگی این برند، بسیار بالاست. این امر وقتی دردسرساز می شود که در صورت بروز مشکل، از قطعات اصلی ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده نشده و به جای آن از قطعات تقلبی یا دست دوم استفاده کرد. در واقع این روزها نه تنها قطعات تقلبی به وفور در بازار پیدا می شوند، بلکه در روشی جدید قطعات دست دوم و کارکرده دستگاه های قدیمی تر که سالم هستند را نیز با مهر و گارانتی و لیبل تازه به بازار وارد می کنند. برخی از مشتریان نیز بیشتر تمایل دارند از این قطعات که قیمت های کمتری دارند، استفاده کنند. اما آنچه به آن توجه ندارند آن است که استفاده از چنین قطعاتی باعث آسیب رسیدن به بقیه قطعات دستگاه خواهد شد. این امر هم منجر به متحمل شدن هزینه هایی فوق العاده بالاتر می شود. در واقع باید دانست که قطعات مختلف ماشین های ظرفشویی سامسونگ به صورت زنجیروار به یکدیگر وصل هستند و در صورت استفاده از یک قطعه تقلبی یا دست دوم، بقیه قطعات به خاطر اینکه نمی توانند با قطعه ناهماهنگ با خود، همراه شوند، به شدت آسیب می بینند. بنابراین توصیه ما آن است که گرچه برای تهیه قطعات اصل، باید مقدار بیشتری هزینه کرد، ولی سلامت دستگاه و قطعات آن اهمیت بیشتری دارند.

قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ را تعمیر کنیم یا تعویض

این سوال یکی از رایج ترین سوالاتی است که از ما پرسیده می شود. در واقع ما تمام تلاش خود را می کنیم که به خاطر هزینه های بالای مربوط به خرید قطعات اصلی ماشین ظرفشویی سامسونگ، قطعات را تعمیر کنیم. نه برای ما و نه برای مشتری اصلا به صرفه نیست که قطعاتی را که می توان تعمیر کرد، با هزینه بالا تعویض نمود. اما گاهی پیش می آید که امکان تعمیر قطعه مورد نظر وجود ندارد. در چنین حالتی شرکت تعمیرکار برتر این تضمین را به مشتریان خود می دهد که از قطعات اورجینال و اصل برای تعویض استفاده کند.

مدت زمان تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

برخلاف آنچه تصور می شود، دستگاه های ماشین ظرفشویی سامسونگ مکانیسم بسیار پیچیده، سخت و ظریفی دارند. در نتیجه نمی توان بدون بررسی دستگاه و عیب یابی آن مدت مشخصی را اعلام کرد. ولی می توان گفت در صورت اینکه ایراد به صورت سطحی باشد، می توان قطعه مورد نظر را حدودا یک ساعته، تعمیر یا تعویض کرد و دستگاه را به مشتری تحویل داد.

ولی این امر در مورد تعمیر قطعات حساس ماشین ظرفشویی سامسونگ صدق نمی کند. در واقع این قطعات در اکثر موارد به مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا بتوان آن را به صورت دقیق بررسی کرده، اشکال آن را پیدا نموده و رفع کرد. توجه داشته باشید که کوچک ترین اشتباه می تواند باعث شود که قطعه حساس مورد نظر دچار اشکال جدی شده و در نتیجه هزینه ای سنگین به مشتری تحمیل شود. توصیه ما این است که در زمان تعمیر قطعات حساسی که مخصوصا نمی توان آنها را در محل تعمیر کرد، کمی صبور باشید و به تکنسین فرصت دهید.

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در منزل

واقعیت این است که در بیشتر موارد تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در محل و منزل مشتری و در حضور وی انجام می شود. مگر اینکه دستگاه دچار اشکالی شده باشد که باید حتما آن را به تعمیرگاه منتقل کرد. برای مثال اگر کابین دستگاه ماشین ظرفشویی سوراخ شده باشد یا آب ریزی داشته باشد، به خاطر طولانی شدن پروسه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، توصیه ما آن است که تعمیر در محل انجام نشود. هزینه ای بابت حمل و نقل دستگاه از مشتری گرفته نمی شود.

مراحل تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که گفتیم، مکانیسم ماشین ظرفشویی سامسونگ نه تنها پیچیده و سخت است، بلکه بسیار هم ظریف است و تقریبا می توان گفت همه قطعات دستگاه به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند. بنابراین نمی توان به راحتی گفت چه چیزی باعث بروز اشکال در عملکرد دستگاه شده است. تکنسین متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در محل و منزل مشتری حاضر می شود، همه قطعات آن را به دقت بررسی می کند تا مطمئن شود اشکال از کدام قسمت دستگاه است. سپس با ارائه گزارشی کامل به مشتری، در صورت رضایت وی راه اندازی و تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ را شروع می کند.

گارانتی قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ

واقعیت این است که شرکت تعمیرکار برتر به عنوان یکی از واردکنندگان و پخش کنندگان اصلی قطعات ماشین ظرفشویی سامسونگ در بازار، تک تک قطعاتی را که تعویض می کند، با گارانتی قیمت و اصالت به مشتری تحویل می دهد. قطعات الکترونیکی تا 60 روز، و بقیه قطعات بسته به نوع قطعه و کاربرد آنها بین 90 تا 180 روز دارای گارانتی هستند.