بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ

بررسی خرابی های یخچال سامسونگ

بررسی خرابی های یخچال سامسونگ

یخچال‌های سامسونگ همان‌طور که عملکرد و کیفیت بالایی را دارا می‌باشند در برخی مواقع نیز ممکن است دچار ایراد گردند و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشند. در این مقاله به بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ پرداخته شده است. با مطالعه این مقاله، کاربر یخچال سامسونگ می‌تواند تا حدود زیادی نسبت به عیب‌یابی و رفع ایراد دستگاه شخصاً اقدام نماید.

 • کار نکردن یخچال سامسونگ
 • سر و صدای بلند یخچال سامسونگ
 • خطای یخچال سامسونگ
 • داغ شدن موتور یخچال سامسونگ
 • یخ زدن یخچال سامسونگ

که به ترتیب راهنمایی‌های لازم جهت رفع عیب‌های مذکور شرح داده می‌شود.

اگر برای تعمیر یخچال ساسمونگ به کمک همکاران ما نیاز دارید روی لینک کلیک کنید!

کار نکردن یخچال سامسونگ

از دلایل مهم کار نکردن یخچال می‌توان موارد زیر را نام برد:

ایراد در برق ورودی: در صورت بروز این مشکل باید سیم برق ورودی و پریز مربوطه کنترل گردد تا اگر مشکلی وجود دارد برطرف گردد.

عدم تنظیم صحیح دما: دمای معمول یخچال‌های سامسونگ دارای ترموستات بین ۴ تا ۵ درجه و یخچال‌های اتوماتیک سامسونگ بین ۳+ تا ۴+ می‌باشد از این جهت کاربر باید از طریق پنل کاربری نسبت به تنظیم دمای یخچال اقدام نماید تا از یخ زدن مواد غذایی داخل کابین جلوگیری گردد.

قرار گرفتن یخچال در کنار اجاق گاز: در صورت قرار دادن یخچال سامسونگ در کنار اجاق گاز، گرمای اجاق گاز تأثیر مستقیم بر سرما‌سازی یخچال خواهد داشت و باعث اختلال در عملکرد یخچال خواهد داشت

عدم رعایت فاصله مناسب یخچال از دیوار: عدم رعایت فاصله مناسب از دیوار باعث  اختلال در عملکرد موتور و کندانسور یخچال خواهد شد.

سرو صدای بلند یخچال سامسونگ

سرو صدای بلند یخچال سامسونگ

اگر به‌طور معمول نسبت به بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ دقت گردد سروصدای بلند یخچال از مشکلات رایجی است که کاربر با آن روبرو می‌باشد که دلیل آن عدم تراز مناسب یخچال می‌باشد که باید با تنظیم مناسب مکان یخچال نسبت به رفع سروصدای یخچال اقدام گردد. هم‌چنین نزدیک بودن یخچال به دیوار باعث انعکاس صدای کمپرسور و موتور یخچال گردیده و باعث بوجود آمدن مشکل سروصدای یخچال می‌شود.

عیب‌های یخچال سامسونگ

نمایشگر یخچال سامسونگ کمک شایانی جهت بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ می‌نماید. از طریق این نمایشگر کاربر می‌تواند با توجه به خطا‌های نمایش داده شده بر روی نمایشگر یخچال سامسونگ، نسبت به عیب‌یابی و رفع آن اقدام نماید.

چرا موتور یخچال سامسونگ داغ می‌شود؟

مقاله پیشنهادی: ارورها و کد خطاهای یخچال سامسونگ

چرا موتور یخچال سامسونگ داغ می‌شود؟

داغ شدن موتور یخچال سامسونگ بطور معمول به دلایل زیر می‌تواند باشد:

 • کم بودن گاز مبرد یخچال
 • تنظیم نبودن ترموستات یخچال

در صورت داغ شدن موتور یخچال به مدت زیاد باعث خرابی یخچال می‌گردد. لازم است در این مواقع نسبت به شارژ گاز مبرد و تنظیم نمودن ترموستات یخچال از تعمیر کار مربوطه کمک گرفت.

علل یخ زدن یخچال سامسونگ

علل یخ زدن یخچال سامسونگ

اگر نسبت به  بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ  دقت گردد یخ زدن یخچال سامسونگ از مهم‌ترین مشکلاتی است که باید نسبت به رفع سریع آن توسط کاربر اقدام گردد. از دلایل بوجود آمدن این عیب می‌توان به موارد زیر را اشاره کرد.

 • خراب بودن لاستیک درب یخچال
 • کثیف شدن کویل‌های کندانسور
 • قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال
 • خرابی قطعه ترمیستور یخچال
 • خرابی ترموستات یخچال
 • خرابی برد الکترونیکی یخچال

رفع مشکل یخ زدن یخچال سامسونگ

خراب بودن لاستیک درب یخچال: اگر لاستیک دور درب یخچال خراب شده باشد هوای بیرون و گرمای محیط وارد کابین یخچال گردیده و باعث برفک زدن یخچال می‌گردد. از این رو باید سریعاً نسبت به تعویض لاستیک دور درب یخچال سامسونگ اقدام گردد.

کثیف شدن کویل‌های کندانسور: از بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ می‌توان فهمید جرم گرفتن کویل‌های کندانسور یکی از مشکلاتی است که کاربر یخچال سامسونگ با آن روبرو است و این عیب باعث می‌شود تا یخچال سامسونگ برای رسیدن به دمای مورد انتظار زمان زیادی را سپری نماید. این عیب باعث یخ زدن مواد غذایی می‌شود. لذا لازم است برای رفع عیب از تعمیرکار مربوطه کمک گرفت.

قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال: هم‌چنین گذاشتن مواد غذایی داغ در داخل یخچال باعث می‌گردد دمای داخل یخچال افزایش یافته و زمان بیشتری صرف گردد تا یخچال به دمای مورد انتظار برسد. بنابراین لازم است برای جلوگیری از این مشکل از گذاشتن مواد غذایی داغ و گرم در یخچال اجتناب گردد.

خرابی قطعه ترمیستور یخچال: قطعه ترمیستور وظیفه کنترل دمای هوا در یخچال سامسونگ را داشته که تنظیم دما به برد کنترل یخچال ارسال شده و این برد بر اساس دما‌های خوانده شده توسط ترمیستور مقدار ولتاژ ارسالی به فن اواپراتور و کمپرسور را تعیین می‌کند. با توجه به بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ این قطعه در اثر فرسودگی ایراد پیدا کرده و باعث  کارکرد بیش از حد فن اواپراتور و کمپرسور می‌شود و در نتیجه باعث پایین آمدن بیش از حد دمای داخل کابین و یخ زدن مواد داخل یخچال می‌گردد. هم‌چنین باید جهت جلوگیری از این مشکل از تعمیرکار برای تعویض این قطعه کمک گرفت.

خرابی ترموستات یخچال: وظیفه ترموستات، کنترل دمای یخچال می‌باشد. جهت اطمینان از سالم بودن این قطعه می‌توان آن‌را از کمترین درجه به سمت بیشترین درجه چرخاند اگر در زمان گرداندن ترموستات صدای کلیک مانندی آمد این قطعه سالم است هم‌چنین می‌توان برای اطمینان از سالم بودن آن از مولتی متر استفاده کرد. در صورت وجود مشکل در این قطعه باید سریعاً نسبت به تعویض آن اقدام گردد.

خرابی برد الکترونیکی یخچال:‌ از دیگر موارد مربوط به بررسی عیب‌ها و مشکلات رایج یخچال سامسونگ خرابی برد الکترونیکی یخچال می‌باشد. اگر برد الکترونیکی یخچال سامسونگ دچار مشکل گردد دستگاه نمی‌تواند فرمان لازم جهت یخ‌زدایی هیتر و خاموش شدن کمپرسور را انجام دهد و در اثر بوجود آمدن این مشکل مواد غذایی در یخچال یخ می‌زند. در این صورت به دلیل حساسیت بالای این قطعه باید از تعمیرکار جهت تعمیر یا تعویض آن کمک گرفت.

نمایندگی تعمیرکار برتر

استفاده‌کنندگان گرامی یخچال سامسونگ در صورتی‌که با توجه به راهنمای‌های گفته شده در بالا  نتوانستید نسبت به عیب‌یابی و رفع ایرادات یخچال بپردازید، می‌توانید با نمایندگی‌های تعمیرکار برتر یخچال سامسونگ تماس حاصل نمایید تا تعمیرکاران مجرب نمایندگی در کم‌ترین زمان ممکن و صرف هزینه مناسب نسبت به رفع ایرادات یخچال اقدام نمایند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سیزده =